Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 29
W tym miesiącu: 492
Wszystkich: 1463
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACK zapisz się na Newsletter4x lepsi

W 2000 roku przy Politechnice Częstochowskiej powstał studencki teatr „4 x lepsi” prowadzony przez aktora Bogdana Wąchałę. Od początku istnienia zrzesza studentów zarówno kierunków technicznych jak i humanistycznych. Nowa forma okazała się kolejnym sukcesem Akademickiego Centrum Kultury.

Pierwsza premiera teatru spektakl pt. „Ferydurke” na podstawie powieści Witolda Gombrowicza, wystawiona w listopadzie 2001 roku spotkała się z dużym zainteresowaniem i aplauzem publiczności. A po pierwszych spektaklach podobnie jak do teatru tańca zaczęli przychodzić nowi ludzie chętni do współpracy, pojawiły się także propozycje występów poza murami Klubu Politechnik.

Następnym krokiem była inscenizacja sztuki Jana Drdy pt.: „Igraszki z diabłem” znacznie odbiegająca od konwencji „Ferdydurke”, premiera odbyła się w lutym 2003 roku. Jak i poprzednio, oklaskiwano aktorów – studentów na stojąco, posypały się propozycje wystawiania tego spektaklu dla szkół częstochowskich. Również recenzje w gazetach były bardzo budujące: „Ponad to ważniejszy jest styl, w jakim gra młody zespół. Gdybyśmy nie mieli zakulisowych informacji o tym, że to amatorzy, wzięlibyśmy tych aktorów (w każdym razie wielu z nich) za zawodowców. A grać komedię, i to tak brawurową jak „Igraszki z diabłem”, wcale nie jest łatwo.”[1] Napisała Gazeta Wyborcza  Co jest grane 14 lutego 2003

Ostatnia premiera „W matni” to spektakl na podstawie filmu pt.: „Klincz”, bardzo ciekawa inscenizacja, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród publiczności. Spektakl po raz pierwszy został wystawiony w listopadzie  2003 roku podczas VII Ogólnopolskiego Studenckiego Festiwalu Teatralnego w części konkursowej, bardzo ciekawa inscenizacja, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród publiczności.

 


 

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione