Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 95
W tym miesiącu: 1961
Wszystkich: 2422
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACK zapisz się na NewsletterAktualności

Przejdź do archiwum

ODWOŁANE!!! 24 stycznia 2020 Jutuber to solowe wcielenie Piotra Krakowskiego - kompozytora, producenta muzycznego i multiinstrumentalisty, który po latach współpracy z różnymi wokalistami postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. W wyniku gorzkich obserwacji współczesnego świata i tęsknoty za gitarowym brzmieniem, artysta powołał Jutubera, w którym komponuje i produkuje muzykę oraz śpiewa. Jutuber w warstwie muzycznej łączy tłusty blues z funkiem, alt-rockiem i elektroniką, zaś w warstwie tekstowej bezpardonowo i nierzadko kąśliwie opisuje mechanizmy współczesnej popkultury oraz relacje społeczne.
Piotr Krakowski szerszej publice znany jest z projektów Milkshop (wygrana w opolskich Debiutach), "Krakowski:Pankracy Sessions" czy solowych dokonań jako trębacz. Charakterystyczne tematy muzyczne Piotra Krakowskiego ozdabiały wiele filmów, programów, spotów telewizyjnych i reklam. Współpracował z takimi tuzami jak Stanisław Sojka, Andrzej Grabowski, Borys Lankosz czy Andrzej Krzywy.


Dodano: 2019-07-07 09:44:00

25 stycznia MUMIO - Spektakl "Welcome Home Boys" to powrót do korzeni, do teatru z którego wszyscy twórcy Mumio wyrośli. To również ukłon w stronę własnych inspiracji i artystycznych odkryć - tych teatralnych, literackich, ale także filmowych. Autorami scenariusza są członkowie grupy: Dariusz Basiński, Jacek Borusiński i Jadwiga Basińska oraz Tomasz Drozdek którzy również zajmą się reżyserią. Ojciec umarł, w pustej kuchni wiejskiej chaty stoi trumna… ale smutny początek... Pochówek. Spadkobiercy, dwaj bracia wracają przemoczeni z pogrzebu, odczytują testament. Nic o spadku, zresztą zawsze byli przecież biedni, za to same zalecenia: a to o zachowaniu się przy stole, a to o higienie osobistej a to o dokarmianiu zwierząt. Ale zaraz, pod koniec czytania szokująca informacja: na kredensie obok słojów z ogórkami, w pudełeczku do którego ojciec zabronił im się zbliżać żyje ich miniaturowa matka (później się dowiemy skąd się tam wzięła). Zawsze marzyła by utulić swych synów. Ojciec pół życia próbował znaleźć ogórka nie kiszka, takiego co to nigdy się nie ukisi choćby kisić go i 100 lat, bo jedynie zjedzenie choćby odrobiny takiego ogórka spowoduje urośnięcie matki. Gdzie znaleźć ogórka wie profesor Sasaski - kolega ojca z wojska. Bracia muszą spotkać się z askim, a to bardzo trudne bo ciągle wyjeżdża na różne wojny badać florę okopową. Tak zaczyna się pełna komizmu i nieoczekiwanych zwrotów akcji historia. Będziemy w lesie, pociągu, pałacu baśniowego królestwa, szkole nr 37, starym młynie, mieszkaniu prywatnym, piekarni z lat 70-tych, kawiarni, na wojnie w okopach, przejedziemy się na saturatorze by w końcu wrócić do prawdziwego domu. Jednym słowem i wcale nie przypadkiem po stanozjednoczoniańsku: "Welcome Home Boys". Mumio to sceniczne szaleństwo - inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem.

25 stycznia

godzina 18.00

Bilety do kupienia w Redakcji "Życie Częstochowy" lub www.kupbilecik.pl

Dodano: 2019-07-06 17:28:00

1 lutego godzina 17.00 Zapraszamy na występ Częstochowskiego Teatru Tańca pt. "Faraon" w reżyserii, choreografii i scenografii Włodzimierza Kucy.

Bilety dostępne w siedzibie CTT ul. Kilińskiego 32/34 w godz. 15.00-20.00, natomiast w dniu 1.02.20 od godz.15.00 w Klubie Politechnik

Dodano: 2019-07-05 12:51:00

2 lutego - Częstochowski Teatr Tańca "Nie chcę więcej" w reżyserii, choreografii i scenografii Włodzimierza Kucy.  Poprzez taniec, ruch, gest, muzykę i magię świateł przeniesiemy się w świat, gdzie zaciera się cienka granica pomiędzy jawą i snem, pomiędzy prawdą i fałszem. Mottem spektaklu są słowa Stefanii Pruszyńskiej: „Snem twardym karmi się zmęczony, snem jak bańka mydlana – strapiony, a snem bez snu – poeta".


2 lutego godz. 17.00

Bilety dostępne w siedzibie CTT ul. Kilińskiego 32/34 od godz. 15.00 do 20.00 natomiast w dniu 1.02.20 od godz.15.00 w Klubie Politechnik

Dodano: 2019-07-05 11:55:00

8-9 lutego Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Klubu Politechnik, Akademickie Centrum Kultury i Sportu, al. Armii Krajowej 23 w Częstochowie. Będziecie Państwo mogli uczestniczyć w Wystawie i Giełdzie Minerałów i Wyrobów Jubilerskich w dniach 8-9.02.2020 r. w godz. 10.00-18.00. Spotkania kolekcjonerów i wystawców to wspaniała okazja do zapoznania się ze skarbami skrzętnie skrywanymi w głębokich warstwach skorupy ziemskiej. Impreza ta łącząc walory wystawowo-handlowe może być z jednej strony doskonałą lekcją geologii, geografii, chemii i nauki o środowisku, a z drugiej może stanowić okazję do pozyskania okazów do własnej kolekcji. Umożliwia także nabycie ciekawej galanterii oraz ozdób wykonanych z różnego typu kamieni. Ukazując piękno przyrody nieożywionej pobudza w nas odczucia estetyczne i zachęca do korzystania z szacunkiem i umiarem z zasobów naturalnych, co nie jest bez znaczenia przy postępującej degradacji cywilizacyjnej środowiska. Na Wystawie i Giełdzie Minerałów
i Wyrobów Jubilerskich będziecie Państwo mogli zapoznać się z najprzeróżniejszymi minerałami pochodzącymi nieraz z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej, i to zarówno z tymi, które mają tylko znaczenie mineralogiczno-kolekcjonerskie, jak i z minerałami i skałami stanowiącymi surowiec do wyrobu wszelkiego typu elementów dekoracyjnych, galanterii i wyrobów jubilerskich.
Przewidziane są również dodatkowe atrakcje, takie jak: zajęcia dla dzieci, pokaz płukania złota (sobota i niedziela) oraz lekcja geologii „Bogactwo świata minerałów” – sobota 8.02.2020 r., godz. 11.00, sala audiowizualna ACK.

Dodano: 2019-07-04 17:57:00

Pierwsza strona Poprzednia strona 1 2 3 4 Następna strona Ostatnia strona

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione