Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 4
W tym miesiącu: 1198
Wszystkich: 1245
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACKiS zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w marcu 2017 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c MARZEC 2017 r.


6.03 - Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...

Reżyseria: Paolo Genovese

Scenariusz: Paolo Genovese, Filippo Bologna

Obsada:Marco Giallini, Kasia Smutniak, Alba Rohrwacher

Muzyka: Maurizio Filardo

Zdjęcia: Fabrizio Lucci

Komediodramat, prod. Włochy, 2016r., 97 min


13.03 - Las 4rano

Forst jest zamożnym, dobrze zorganizowanym człowiekiem. Kiedy go poznajemy, wydaje się królem życia. Któregoś dnia porzuca korporację, w której jest wiceprezesem. Zniszczenia, jakie po sobie zostawia, nie dają nadziei na powrót. Las, 4 rano kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny, zarośnięty, brudny, w łachmanach, zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy: to ten sam człowiek – Forst. Mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance.

Reżyseria: Jan Jakub Kolski

Scenariusz: Jan Jakub Kolski, Krzysztof Majchrzak

Obsada: Krzysztof Majchrzak, Olga Bołądź, Maria Blandzi

Muzyka: Radosław Łuka

Zdjęcia: Jan Jakub Kolski

Dramat, prod. Polska, 97 min. 2016 r.


20.03 Egzamin

Romeo Aldeo jest zbliżającym się do pięćdziesiątki lekarzem z Klużu. Jego córka właśnie zdaje maturę, ma pojechać na studia za granicę. Ale tuż przed egzaminami zostaje napadnięta na ulicy. W obawie o jej rezultaty na maturze ojciec bierze sprawy w swoje ręce i postanawia załatwić roztrzęsionej córce dobry wynik. Mungiu kwestionuje moralność dzisiejszej Rumunii. Pokazuje świat przesiąknięty korupcją, kłamstwem, hipokryzją. Powszechna degrengolada zaczyna się tu i teraz: od nieszczerości wobec bliskich i pozornie drobnych nieuczciwości.

Reżyseria: Cristian Mungiu

Scenariusz: Cristian Mungiu

Obsada: Adrian Titieni, Maria-Victoria Dragus, Lia Bugnar

Zdjęcia: Tudor Vladimir Panduru

Dramat, prod. Belgia, 128 min, 2016 r.

 

27.03 Soy nero

Nero żyje amerykańskim snem. Marzy o obywatelstwie i kraju, który da mu szansę. Co prawda urodził się w Stanach, ale po atakach na World Trade Centre został deportowany do Meksyku. Postanawia nielegalnie przekroczyć granicę i wstąpić do armii, by dostać amerykańskie obywatelstwo. Czy to wystarczy, aby nie patrzono na niego podejrzliwie? Czy przypadkiem nie jest ofiarą politycznej rozgrywki?

Reżyseria: Rafi Pitts

Scenariusz: Rafi Pitts, Răzvan Rădulescu

Obsada:Johnny Ortiz, Rory Cochrane, Aml Ameen

Muzyka: Rhys Chatham

Zdjęcia: Christos Karamanis

Dramat, prod. Francja, Meksyk, 120 min. 2016 r.

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione