Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 7
W tym miesiącu: 962
Wszystkich: 1039
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACKiS zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

 

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w maju 2016 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c MAJ 2016 r.

9.05 Umrika

Udai jest ambitnym młodzieńcem, który postanawia opuścić swoją hinduską wioskę i udać się do Ameryki w poszukiwaniu szczęścia i pieniędzy. Wszyscy mieszkańcy wioski czekają na jakiekolwiek wiadomości od Udaia. Najbardziej wyjazd przeżywa jego matka, której ataki wściekłości terroryzują całą rodzinę. Po pewnym czasie listy faktycznie zaczynają przychodzić - Udai pisze w nich o swoich sukcesach w Stanach Zjednoczonych.

Reżyseria: Prashant Nair

Scenariusz: Prashant Nair

Obsada: Suraj Sharma, Tony Revolori, Prateik

Muzyka: Dustin O'Halloran

Zdjęcia: Petra Korner

DRAMAT, prod. Indie, 2015 r., 98 min.


16.05 Obsesja zemsty

Ta historia zaczyna się w Kolumbii, w trakcie bezpardonowej wojny między wojskiem a partyzantką. Obie strony wykazują się podobną bezwzględnością, a ofiarami padają głównie wieśniacy. Jedną z nich jest Maria: najpierw traci męża, a następnie żołdacy gwałcą jej córkę. I ją z kolei będzie Maria opłakiwać na pogrzebie. Przypadkiem znajduje zdjęcie jednego z napastników.

Reżyseria: Andrés Luque, Samuel Martín Mateos

Scenariusz: Javier Echániz, Juan Antonio Gil Bengoa

Obsada: Juana Acosta, Carmelo Gómez,  Adriana Ugarte

Muzyka: Xavier Font

Zdjęcia: Juan Carlos Gómez

Dramat, prod. Hiszpania, 2015 r., 106 min.


23.05 Oddychaj

Charlie prowadzi życie typowej 17-latki - pełne  spotkań z przyjaciółmi i małych namiętności. Znajduje się w tym momencie życia, kiedy nie jest się już dzieckiem, ale też nie można powiedzieć, że jest się dorosłym. Jest zdolna, ambitna i piękna, jednak nie wolna od wątpliwości, rozczarowań i przede wszystkim samotności. Pojawia się Sarah. Nowa w klasie, intrygująca i zadziorna. Ma osobowość i zawsze jest gwiazdą - w szkole, na imprezach, wśród dziewczyn i chłopaków. Sarah zbliża się do Charlie, a ta zakochuje się w niej. Intensywnie i nieodwracalnie. Sarah daje jej coś nowego, ale nie na długo - szybko znajduje szczęście u boku kogoś innego. Charlie jest zagubiona i zraniona, a takie uczucia bywają niebezpieczne. Nawet dla niej samej.

Reżyseria: Mélanie Laurent

Scenariusz: Julien Lambroschini, Mélanie Laurent

Obsada: Joséphine Japy, Lou de Laâge, Isabelle Carré

Muzyka: Marc Chouarain

Zdjęcia: Arnaud Potier

OBYCZAJOWY, prod. Francja, 2014 r, 91 min.

 

30.05 High-Rise

W poszukiwaniu spokoju i anonimowości doktor Robert Laing wprowadza się do luksusowego apartamentowca, który został zbudowany, aby zaspokajać wszelkie kaprysy londyńskiej elity. Szybko okazuje się jednak, że pozostali lokatorzy nie mają najmniejszego zamiaru zostawić go w spokoju. Mężczyzna staje się świadkiem i uczestnikiem niezdrowej rywalizacji, która opanowuje wszystkich mieszkańców.

Reżyseria: Ben Wheatley

Scenariusz: Amy Jump

Obsada: Tom Hiddleston, Jeremy Irons, Sienna Miller

Muzyka: Clint Mansell

Zdjęcia: Laurie Rose

Dramat, prod. Wielka Brytania, 2015 r., 119 min.

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione