Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 53
W tym miesiącu: 1473
Wszystkich: 1530
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACKiS zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

 

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w listopadzie 2015 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c LISTOPAD 2015 r.

9. 11 Mur

Mariusz urodził się po tej gorszej stronie muru. Odnawianiem cudzych mieszkań próbuje zarobić na własne, które pozwoli mu uciec od życia z pogrążoną w depresji matką. Nie wszystko, co robi jest legalne - ale cel, jak mu się wydaje, uświęca środki. Podczas przeprowadzki do nowego, wymarzonego bloku, poznaje dziewczynę . Ona jest "stąd", ze świata, w którym rodzice kupują mieszkanie i dobry samochód, gdzie nie trzeba kombinować "do pierwszego".

Reżyseria: Dariusz Glazer

Scenariusz: Dariusz Glazer

Obsada: Tomasz Schuchardt, Aleksandra Konieczna

Zdjęcia: Wojciech Staroń

DRAMAT, prod. Polska, 2014 r. 82 min.

 

16.11 Stary człowiek i może

"Stary człowiek i może" to opowieść o tym, że kiedyś było lepiej. O kimś, kto pamięta, że wtedy wszystko było jak należy. Wtedy, czyli jakoś przed 1953 rokiem. To, co nastąpiło potem, tylko psuje człowiekowi krew. Sędziwy, nieco zrzędliwy Drażliwiec potknął się przy schodzeniu do piwnicy. Czeka go rehabilitacja w jednym z helsińskich szpitali. Taki obrót spraw jest mu nie na rękę z czterech powodów: 1) będzie musiał wziąć taksówkę, 2) nie będzie mógł podać zupy cierpiącej na chorobę Alzheimera żonie, 3) sam nie prowadzi samochodu, więc istnieje ryzyko przejażdżki z babą za kierownicą oraz 4) będzie musiał spędzać czas z rodziną

Reżyseria: Dome Karukoski

Scenariusz: Dome Karukoski

Obsada: Antti Litja, Petra Frey

Muzyka: Hilmar Örn Hilmarsson

Zdjęcia: Pini Hellstedt

KOMEDIA, prod. Finlandia, 2014 r., 104 min.

 

23. 11 Manglehorn

Angelo Manglehorn  nigdy nie pogodził się z utratą kobiety, która była miłością jego życia. Żyje samotnie, pogrążony we wspomnieniach, większą bliskość czując do swojego kota niż do ludzi, których spotyka na co dzień. Przed laty sprowadził się do małego miasteczka, gdzie niewielu mieszkańców zna tajemnice z jego przeszłości. Jedyne osoby, z którymi utrzymuje sporadyczne kontakty, to zajęty karierą syn oraz zamieszany w podejrzane interesy dawny uczeń. Raz w tygodniu Manglehorn celebruje swój mały rytuał: odwiedza lokalny bank, w którym pracuje intrygująca go kobieta.

Reżyseria: David Gordon Green

Scenariusz: Paul Logan

Obsada: Al Pacino, Holly Hunter

Muzyka: David Wingo

Zdjęcia: Tim Orr

DRAMAT, prod. USA, 2014 r., 97 min.

 

30.11 Magical girl

Kiedy trzynastoletnia Alice zapada na ciężką chorobę, jej ojciec Luis – bezrobotny nauczyciel literatury – postanawia zrobić wszystko, by ją uszczęśliwić. Przypadkowo odkrywa jej wpis w pamiętniku, gdzie dziewczyna wyjawia swoje największe marzenie. Spełnienie go okazuje się jednak kosztowne i przekracza możliwości finansowe Luisa. Wtedy przypadek stawia na jego drodze Barbarę, piękną młodą kobietę o burzliwej przeszłości, oraz Damiana, emerytowanego nauczyciela skrywającego mroczną tajemnicę.

Reżyseria: Carlos Vermut

Scenariusz: Carlos Vermut

Obsada: José Sacristán, Bárbara Lennie

Zdjęcia: Santiago Racaj

DRAMAT, prod. Hiszpania, 2014 r., 127 min.

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione