Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 16
W tym miesiącu: 863
Wszystkich: 1288
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACKiS zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

 

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w grudniu 2014 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c GRUDZIEŃ 2014 r.

8.12  Serce lwa

Teppo świeżo po wyjściu z więzienia stara się rozpocząć życie na nowo. Ale mając wytatuowaną swastykę na ramieniu i przyjaciół skinheadów, którzy nie opuszczają go na krok, zatrzaskują się przed nim każde drzwi. Pewnego razu w kawiarni, poznaje piękną blondynkę, z którą rozpoczyna ekscytujący związek. Jakiś czas później, dowiaduje się, że będzie z nimi mieszkało dziecko, które dziewczyna ma z poprzedniego związku i, że jest ono… czarne. Sytuacja staje się jeszcze bardziej gorąca, kiedy z parą planuje zamieszkać także niezrównoważony brat Teppo.

Reżyseria: Dome Karukoski

Scenariusz: Aleksi Bardy

Obsada:Peter Franzen, Laura Birn, Jasper Paakkonen

Muzyka: Jean-Paul Wall

Zdjęcia: Henri Blomberg

Dramat, prod. Finlandia, 2013, 99 min


15.12  Sprawa dla dwojga

Jean Renault, aktor o przebrzmiałej sławie, fatalnej reputacji koszmarnego szczególarza i z pustym kontem bankowym dostaje ostatnią szansę - angaż w kryminalnej sprawie, prowadzonej przez świeżo upieczoną panią prokurator. Nietypowa rola wydaje się dość prosta – ma odgrywać nieboszczyka w rekonstrukcji sceny zabójstwa. Jednak współpraca z panią prokurator iskrzy od samego początku, bo Jean ma bardzo dużo do powiedzenia i ingeruje w najdrobniejszy element śledztwa.

Reżyseria: Jean-Paul Salomé

Scenariusz: Jean-Paul Salomé

Obsada: François Damiens, Géraldine Nakache, Lucien Jean-Baptiste

Muzyka: Bruno Coulais

Zdjęcia: Pascal Ridao

Komedia, prod. Francja, 2013, 94 min

Wróg

Sterylne mieszkanie, beznamiętny seks ze swoją dziewczyną, wyuczony na pamięć wykład z historii totalitaryzmu - tak wygląda życie Adama. Pełne rutyny, monotonne i nudne. Pewnego dnia ogląda polecony mu przez znajomego film, w którym zauważa znajomą twarz. Swoją własną. Podobieństwo jest tak uderzające, że Adam postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o identycznie wyglądającym mężczyźnie.

Reżyseria: Denis Villeneuve

Scenariusz: Javier Gullón

Obsada: Jake Gyllenhaal, Mélanie Laurent, Sarah Gadon

Muzyka: Danny Bensi , Saunder Jurriaans

Zdjęcia: Nicolas Bolduc

THRILLER, prod. Hiszpania, 2013, 90 min


22.12  Violette

Powojenny Paryż. Do małego, skromnego mieszkania wprowadza się młoda pisarka Violette Leduc. Porzucona przez męża, jest zmuszona zacząć wszystko od nowa. Postanawia na poważnie zająć się pisaniem i to jest jej jedyny punkt zaczepienia. Przelewa na papier gorycz i wewnętrzny niepokój, które towarzyszą jej od zawsze. Dzięki pisaniu udaje jej się ujarzmić pełną dramatycznych wspomnień przeszłość i rozprawić z nieuregulowanymi relacjami z rodziną i otoczeniem

Reżyseria: Martin Provost

Scenariusz: Marc Abdelnour, René de Ceccatty, Martin Provost

Obsada: Emmanuelle Devos, Sandrine Kiberlain, Olivier Gourmet

Muzyka: Hugues Tabar-Nouval

Zdjęcia: Yves Cape

Biograficzny, prod. Belgia, Francja, 2013, 132 min

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione