Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 3
W tym miesiącu: 375
Wszystkich: 1481
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACKiS zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

 

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w lutym 2016 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c LUTY 2016 r.

1.02 Tajemnice Brindgend

Kilkunastoletnia Sara, wraz z ojcem, funkcjonariuszem policji, po kilku latach powraca do Bridgend. Dave ma za zadanie rozwikłać zagadkę tajemniczego samobójstwa jednego z uczniów miejscowego liceum, tymczasem jego córka zaczyna spędzać czas, wałęsając się z grupą znudzonych i zepsutych do szpiku kości dzieciaków, i szybko zakochuje się w jednym z nich. Zdesperowany ojciec za wszelką cenę stara się uchronić swoje dziecko przed zgubnym wpływem rówieśników, podczas gdy w Bridgend dochodzi do kolejnych samobójczych śmierci.

Reżyseria: Jeppe Rønde

Scenariusz: Jeppe Rønde

Obsada: Hannah Murray, Josh O'Connor, Adrian Rawlins

Muzyka: Karsten Fundal

Zdjęcia: Magnus Nordenhof Jønck

Dramat, prod. Dania, 2015r. 95 min.

 

8.02 Sztuka uciekania

„Sztuka uciekania”, nominowana do prestiżowej nagrody Chéries-Chéris w kategorii najlepszy film, to będąca adaptacją popularnej książki amerykańskiego pisarza Stephena McCauleya historia trójki braci. Antoine jest dziarskim intelektualistą, który nosi się z zamiarem kupna domu razem ze swoim wieloletnim chłopakiem Adarem , chociaż nie wydaje się, by do tej decyzji zdążył dojrzeć. Jego młodszy brat, biznesmen Louis chce poślubić swoją szkolną miłość, ale plan komplikuje mu romans z kochanką z Belgii . Najstarszy z braci, Gerard jest w separacji ze swoją żoną.

Reżyseria: Brice Cauvin

Scenariusz: Brice Cauvin, Raphaëlle Desplechin

Obsada: Laurent Lafitte, Agnès Jaoui, Benjamin Biolay

Zdjęcia: Marc Tevanian

Komedia, prod. Francja, 2014r , 98 min.

 

15.02 Ze mną nie zginiesz

Daru jest nauczycielem w szkole podstawowej gdzieś w Górach Atlasu. Żyje samotnie, bez wygód, choć nie narzeka na swój los. Okolica nie jest spokojna - toczą się zaciekłe walki między wojskami francuskimi a rebeliantami. Daru trafia na jednego z nich - zostaje mu powierzona misja odprowadzenia go pod sąd w Tinguit, gdzie odpowie na zarzut morderstwa. Spotkanie dwóch różnych światów: potomka europejskich osadników i autochtona, który na ziemi przodków nie może już czuć się jak u siebie, zrodzi nietypowe pokrewieństwo przekonań i swego rodzaju przyjaźń.

Reżyseria: David Oelhoffen

Scenariusz: David Oelhoffen

Obsada: Viggo Mortensen, Reda Kateb, Djemel Barek

Muzyka: Warren Ellis

Zdjęcia: Guillaume Deffontaines

Dramat, prod. Francja, 2014r. 101 min

 

22.02 Młodość

Wybitny kompozytor otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny, od której wszystko ją różni. Słynny reżyser szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor, znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie.

Reżyseria: Paolo Sorrentino

Scenariusz: Paolo Sorrentino

Obsada: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz

Muzyka: David Lang

Zdjęcia: Luca Bigazzi

Obyczajowy, prod. Wielka Brytania, 2015r , 118 min

 

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione