Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 3
W tym miesiącu: 949
Wszystkich: 1326
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACK zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w kwietniu 2018 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c KWIECIEŃ 2018 r.

 

9.04 – Ja, Godard

Paryż 1968. Jean-Luc Godard, najsłynniejszy reżyser swojego pokolenia, kręci film „Chinka”. Główną rolę powierza o 17 lat młodszej, eterycznej piękności Anne Wiazemsky. Zafascynowani sobą, zakochani po uszy i nie mogący oprzeć się swojemu magnetyzmowi - biorą ślub. Jednak praca nad filmem i jego późniejszy odbiór przez widzów uwalniają u Jean-Luc’a procesy głębokiej rewizji i samooceny swojej dotychczasowej twórczości. Wydarzenia maja 1968 roku pogłębiają ten proces. Postępujący kryzys wartości wstrząsa Godardem zmieniając go na zawsze. Nierozumiany i krytykowany, odsuwa się coraz dalej od swoich bliskich, jak i wiernej publiczności.

Reżyseria: Michel Hazanavicius

Scenariusz: Michel Hazanavicius

Obsada: Louis Garrel, Stacy Martin, Bérénice Bejo

Zdjęcia: Guillaume Schiffman

BIOGRAFICZNY, prod. Francja, Włochy, 2017r., 102 min.

16.04 -  Blask

Misako z niekłamaną pasją opisuje przedmioty, uczucia i świat, który je otacza. Jest audiodeskryptorką, tworzy napisy do filmów, które następnie czytane są widzom niewidomym lub słabowidzącym. Podczas jednej z projekcji dziewczyna spotyka słynnego operatora kamery, Masayę, którego wzrok nieodwracalnie się pogarsza. Między mężczyzną, który traci światło a kobietą, która je ściga, wybucha płomienne uczucie.

Reżyseria: Naomi Kawase

Scenariusz: Naomi Kawase

Obsada: Masatoshi Nagase, Ayame Misaki, Tatsuya Fuji

Muzyka: Ibrahim Maalouf

Zdjęcia: Arata Dodo

MELODRAMAT, prod. Japonia, 2017r., 101 min.

23.04 – Maria Callas

Nieznana historia Marii Callas – najsłynniejszej diwy operowej wszech czasów, fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym. Wrażliwa i bezwzględna, ambitna i pełna kompleksów, wykorzystująca innych i wykorzystywana. Niewierna żona, porzucona kochanka. Uwięziona w burzliwym trójkącie miłosnym, kochająca jednego z najbogatszych mężczyzn na świecie, Aristotelisa Onasisa.

Reżyseria: Tom Volf

DOKUMENTALNY, prod. Francja, 2018r., 113 min.

30.04 – Moja miłość

Historia oparta na faktach. Masakra, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku w Columbine High School całkowicie zmieniła spojrzenie Amerykanów na życie uczniów liceów. Dwaj nastoletni uczniowie weszli na teren szkoły i strzelając z broni palnej, zamordowali dwunastu rówieśników i jednego nauczyciela. Strzelanina w Columbine odbiła się szerokim echem na całym świecie, wywołując panikę moralną związaną z młodzieżą nieprzystosowaną społecznie, środkami antydepresyjnymi, brutalnymi filmami, muzyką i grami komputerowymi, Internetem oraz powszechnym dostępem do broni. Główną bohaterką jest Rachel Joy Scott jedna z ofiar tego tragicznego wydarzenia.

Reżyseria: Brian Baugh

Scenariusz: Philipa Booyens, Robin Hanley

Obsada: Masey McLain, Ben Davies, Cameron McKendry

Muzyka: Tim Williams

Zdjęcia: John Matysiak

DRAMAT, prod. USA, 2016r., 112 min.

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione