Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 9
W tym miesiącu: 1546
Wszystkich: 1716
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACKiS zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

 

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w paździeniku 2016 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c PAŹDZIERNIK 2016 r.

10.10 Kwiat wiśni i czerwona fasola

Sentaro po odbyciu kary w więzieniu zostaje menadżerem restauracji serwującej dorayaki - japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli. Wkrótce potem zatrudnienie znajduje tam starsza kobieta, Tokue, do której początkowo mężczyzna odnosi się sceptycznie.

Reżyseria: Naomi Kawase

Scenariusz: Naomi Kawase

Obsada: Kirin Kiki, Masatoshi Nagase, Kyara Uchida

Muzyka: David Hadjadj

Zdjęcia: Shigeki Akiyama

DRAMAT, prod. Francja, Japonia, 2015 r. 113 min


17.10 Kosmos

Pierwszy od 15 lat, a zaraz ostatni film Andrzeja Żuławskiego. Nagrodzony za reżyserię w Locarno film oparty jest na twórczości Witolda Gombrowicza. – Byłem naprawdę zaskoczony, kiedy po tych wszystkich latach nieobecności wszedłem na scenę i 2 tys. osób biło mi brawo. Jakby te wszystkie lata samotności nie istniały – mówił dziennikarzom w Locarno. Filmem tym nie tylko powrócił, ale również się odrodził. Krytycy na całym świecie zgodnie twierdzą, że reżyser stworzył jeden ze swoich najlepszych filmów.

Reżyseria: Andrzej Żuławski

Scenariusz: Andrzej Żuławski

Obsada: Sabine Azéma, Jean-François Balmer, Jonathan Genêt

Muzyka: Andrzej Korzyński

Zdjęcia: André Szankowski

DRAMAT, prod. Francja, 2015 r., 103 min

 


24.10 Blokada

Na obrzeżach 14-milionowej metropolii, w atmosferze społecznych napięć, lęku i podejrzliwości, dochodzi do spotkania dwóch braci, którzy nie widzieli się od 20 lat. Khadir zostaje wypuszczony z więzienia pod warunkiem tajnej współpracy z policją. Będzie musiał zaskarbić sobie zaufanie pełnego podejrzeń, opuszczonego przez żonę i dzieci Ahmeda. Jednak bracia nie zdają sobie sprawy, że prawdziwe zagrożenie czyha bliżej, niż im się wydaje...

Reżyseria: Emin Alper

Scenariusz: Emin Alper

Obsada: Mehmet Özgür, Berkay Ateş, Tülin Özen

Muzyka: Cevdet Erek

Zdjęcia: Adam Jandrup

DRAMAT, prod. Francja, Turcja, 2015 r., 119 min.

 


31.10 Wróble

Szesnastoletni Ari zachwyca głosem w kościelnym chórze. Muzyka jaką wykonują i architektura wnętrza kościoła, gdzie występują, tworzą uduchowioną harmonię. Tymczasem jego własna, wewnętrzna harmonia zostaje zburzona decyzją matki, która z nowym mężem decyduje się na dłuższy wyjazd do Afryki. Syna wysyła na północ pod opiekę ojca. Ari nie widział ojca przez sześć lat. Teraz właściwie musi poznawać go na nowo. Nie jest to proste zadanie, a ojciec niczego mu nie ułatwia. Bardziej od syna interesuje go alkohol i nieustanne balangi. Zdołał już zresztą utracić na ten cel rodzinny majątek.

Reżyseria: Rúnar Rúnarsson

Scenariusz: Rúnar Rúnarsson

Obsada: Atli Oskar Fjalarsson, Rakel Björk Björnsdóttir, Ingvar Eggert Sigurdsson

Zdjecia: Sophia Olsson

Muzyka: Kjartan Sveinsson

OBYCZAJOWY, prod. Chorwacja, Dania, 2015 r., 99 min.

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione