Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 21
W tym miesiącu: 815
Wszystkich: 837
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACKiS zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

 

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w czerwcu 2016 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c CZERWIEC 2016 r.

6.06 - Cień

Przeszkolony do zabijania z zimną krwią, były żołnierz, niespodziewanie dla samego siebie zakochuje się w żonie milionera (Diane Kruger), którą ma chronić. Czy jest granica, której nawet w imię prawdziwej miłości, przekraczać nie wolno? Czy instynkt, który popycha go do działania, będzie dla niej ratunkiem, czy pułapką? Co jest realnym zagrożeniem, a co jedynie wytworem jego wyobraźni? W filmie znakomita muzyka kultowego zespołu Gesaffelstein i przebojowa Azealia Banks.

Reżyseria: Alice Winocour

Scenariusz: Alice WinocourJean-Stéphane Bron

Obsada: Matthias Schoenaerts, Diane Kruger, Paul Hamy

Muzyka: Mike Lévy

Zdjęcia: Georges Lechaptois

Thriller, prod. Belgia, Francja, 2015r., 101 min

 

 

13.06 – Opiekun

David jest pielęgniarzem, na co dzień opiekuje się nieuleczalnie chorymi pacjentami. Traktuje swój zawód jak powołanie i z każdą osobą, którą się zajmuje, nawiązuje silną emocjonalną więź. Poza pracą jest samotnym, zamkniętym w sobie człowiekiem, strzegącym tajemnicy swojej przeszłości. Każdego ze swoich pacjentów potrzebuje równie mocno jak oni jego.

Reżyseria: Michel Franco

Scenariusz: Michel Franco

Obsada: Tim Roth, Sarah Sutherland, Robin Bartlett

Zdjęcia: Yves Cape

DRAMAT, prod. USA, 2015r., 93 min.

 

Już za Toba tęsknię

Jess i Milly - nierozłączne odkąd poznały się jako małe dziewczynki, dziś jako dorosłe kobiety nie pamiętają momentu, gdy nie dzieliły razem czasu, sekretów, ciuchów, a nawet chłopaków... Bez taniej ckliwości i schematycznych banałów, za to z dużym dystansem i niepowtarzalną kobiecą energią. Film o kobietach i ich szaleństwach. Przezabawny, ciepły, autentyczny, urzekający, bo nakręcony właśnie przez kobietę. "Już za Tobą tęsknię" to wspaniała celebracja przyjaźni, która nigdy nie zostanie przerwana, nawet gdy życie płata niespodziewane figle.

Reżyseria: Catherine Hardwicke

Scenariusz: Morwenna Banks

Obsada: Toni Collette, Drew Barrymore, Paddy Considine

Muzyka: Harry Gregson-Williams

Zdjęcia: Elliot Davis

KOMEDIODRAMAT, prod. Wielka Brytania, 2015r, 112 min

 

20.06 Aurora

Ta historia wydarzyła się naprawdę, choć wydaje się nieprawdopodobna. Sofia i Pedro są małżeństwem w średnim wieku. Kochają się, choć nie używają na co dzień wzniosłych słów potwierdzających to uczucie, osiągnęli stabilną pozycję materialną. Brakuje im tylko jednego: dziecka. Na posiadanie własnego stracili dawno nadzieję, starają się więc o adopcję. Proces adopcyjny nie przebiega szybko, a ilość chętnych rodziców jest większa niż możliwość zaspokojenia ich marzeń. Więc Sofia i Pedro cierpliwie czekają.

Reżyseria: Rodrigo Sepúlveda

Scenariusz: Rodrigo Sepúlveda

Obsada: Amparo Noguera, Luis Gnecco, Jaime Vadell

Muzyka: Carlos Cabezas

Zdjęcia: Enrique Stindt

DRAMAT, prod. Chile, 2014r., 83 min.

 

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione