Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 6
W tym miesiącu: 1136
Wszystkich: 1391
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACKiS zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w LISTOPADZIE 2017 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c LISTOPAD 2017 r.


6.11 - Mężczyzna imieniem Ove

Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego – ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę...

Reżyseria: Hannes Holm

Scenariusz: Hannes Holm

Obsada: Rolf Lassgård, Bahar Pars, Filip Berg

Muzyka: Gaute Storaas

Zdjęcia: Göran Hallberg

DRAMAT, prod. Szwecja, 2015 r., 114 min.


13.11 - Królowa Hiszpanii

Gwiazda filmowa wraca po latach do Europy, by zagrać w wielkiej produkcji „Królowa Hiszpanii”. Znane nazwiska, najlepsi fachowcy, bajeczne plany zdjęciowe i setki statystów - na pierwszy rzut oka wszystko wygląda idealnie. Do momentu, gdy statyści zaczynają wymykać się spod kontroli, fachowcy romansować, reżyser zamiast krzyczeć „akcja!” zasypia, a mający zastąpić go członek ekipy filmowej, zostaje aresztowany. Reszta filmowców – zbieranina barwnych i przezabawnych osobowości – rusza mu na ratunek i obmyśla genialny plan ucieczki.

Reżyseria: Fernando Trueba

Scenariusz: Fernando Trueba

Obsada: Penélope Cruz, Antonio Resines, Jorge Sanz

Muzyka: Zbigniew Preisner

Zdjęcia: José Luis Alcaine

KOMEDIODRAMAT, prod. Hiszpania, 2016r., 128 min.


20.11 - Dwie kobiety

Claire, samotna matka przed pięćdziesiątką, wiedzie nudne, monotonne życie. Każdy kolejny dzień niczym nie różni się od poprzedniego. Wszystko zmienia się w momencie, gdy bohaterka odbiera telefon od Beatrice, siedemdziesięcioparoletniej kobiety, która kilka dekad temu była kochanką jej ojca. Szybko okazuje się, że Beatrice jest całkowitym przeciwieństwem Claire, ale obie panie łączy o wiele więcej, niż mogłyby przypuszczać...

Reżyseria: Martin Provost

Scenariusz: Martin Provost

Obsada: Catherine Deneuve, Catherine Frot, Olivier Gourmet

Muzyka: Grégoire Hetzel

Zdjęcia: Yves Cape

DRAMAT, prod. Francja, 2017 r., 113 min.


27.11 - 50 wiosen Aurory

Aurora ma 50 lat. Niedawno rozstała się z mężem, a teraz straciła pracę i dowiedziała się, że będzie babcią. Kobieta czuje się powoli spychana na margines społeczeństwa, ale kiedy przypadkowo wpada na swoją wielką miłość z dawnych lat, postanawia zawalczyć o szczęście. Czy właśnie teraz nadszedł czas, aby zacząć wszystko od nowa?

Reżyseria: Blandine Lenoir

Scenariusz: Jean-Luc Gaget, Blandine Lenoir

Obsada:Agnès Jaoui, Thibault de Montalembert, Pascale Arbillot

Muzyka: Bertrand Belin

Zdjęcia: Pierre Milon

KOMEDIA, prod. Francja, 2017r., 89 min.

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione