Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 5
W tym miesiącu: 1035
Wszystkich: 1327
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACKiS zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

 

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w listopadzie 2014 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c LISTOPAD 2014 r.

3.11 - Po ślubie

Małe, czeskie miasteczko wypełnia się dźwiękiem dzwonów kościelnych. Tereza ma na sobie piękną, białą suknię. Radim w dobrze skrojonym garniturze wygląda jak książę z bajki. Lato jest w pełni. Wszystko zapowiada, że młodą parę czeka najszczęśliwszy dzień w życiu. Wreszcie mają to z głowy – wzdycha siostra panny młodej. W odpowiedzi słyszy jednak: Przecież dopiero teraz się zacznie. Wraz z tymi słowami w słoneczny dzień wkrada się cień.

Reżyseria: Jan Hřebejk

Scenariusz: Petr Jarchovský

Obsada: Anna Geislerova, Stanislav Majer

Muzyka: Aleš Březina

Zdjęcia: Martin Štrba

DRAMAT, prod. Czechy, 2013, 98 min

 

10.11 - Bank Lady

Bohaterką filmu jest 30-letnia Gisela Werler, pracownica małej wytwórni tapet. Dziewczyna wciąż mieszka z rodzicami i wiedzie dość nudne życie reprezentantki klasy średniej, jak wiele kobiet w Niemczech Zachodnich lat 60. XX w. Gisela pragnie wyrwać się z monotonii codzienności i snuje plany wyjazdu na ekskluzywny urlop na Capri. Gdy poznaje czarującego Hermanna, taksówkarza napadającego na banki, pojawia się szansa na spełnienie podróżniczych marzeń Giseli. Tak zaczyna się historia osławionego duetu, szalonej i nieprzewidywalnej pary, Bonnie i Clyde'a z przedmieść Hamburga.

Reżyseria: Christian Alvart

Scenariusz: Kai Hafemeister, Christoph Silber

Obsada: Nadeshda Brennicke, Charly Huber

Muzyka: Christoph Blaser, Michl Britsch

Zdjęcia: The Chau Ngo

Biograficzny, prod. Niemcy, 2013, 118 min

 

17.11 - 10.000 km

Barcelona. Oni - oboje piękni i młodzi. Razem planują wspólną przyszłość. Pewnego dnia ona dostaje maila z zaproszeniem na roczny staż do Los Angeles. Obserwujemy ich wspólny poranek, a potem dziwny związek na odległość charakteryzujący się tylko namiastką czyjejś obecności - widokiem bliskiej osoby na ekranie komputera. To poprzez różnego rodzaju komunikatory śledzimy ich wzloty i upadki. "10.000 kilometrów" w bardzo oryginalny, wiarygodny i wzruszający sposób pozwala nam przeżywać to wszystko razem z Alex i Sergim.

Reżyseria: Carlos Marques-Marcet

Scenariusz: Carlos Marques-Marcet, Clara Roquet

Obsada: Natalia Tena, David Verdaguer

Zdjęcia: Dagmar Weaver-Madsen

Melodramat, prod. Hiszpania, 2014, 99 min

 

24.11 - Blue Ruin

Dwight Evans mieszka na plaży w swoim starym samochodzie i jest samotnikiem z wyboru. Jego spokojne życie z dala od cywilizacji zostaje jednak brutalnie zakłócone. Pod wpływem szokującej informacji będzie musiał wrócić do domu swojego dzieciństwa, by chronić bliskich przed śmiertelnym zagrożeniem. Demony mrocznej przeszłości zmienią tego na co dzień delikatnego człowieka w mściciela, dokonującego aktu zemsty za zbrodnię, która rozbiła jego rodzinę...

Reżyseria: Jeremy Saulnier

Scenariusz: Jeremy Saulnier

Obsada: Macon Blair, Devin Ratray

Muzyka: Brooke Blair , Will Blair

Zdjęcia: Jeremy Saulnier

THRILLER, prod. USA. 2013, 92 min

 

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione