Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 34
W tym miesiącu: 386
Wszystkich: 1502
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACKiS zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w grudniu 2016 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c GRUDZIEŃ 2016 r.

5.12 Słońce, to słońce mnie oślepiło

Główny bohater Rafał Mularz to obcy z wyboru. Nie postępuje według powszechnie przyjętych reguł. Jego wyobcowanie to kwestia życiowego wyboru, ucieczka od lęków, pragnień, marzeń i ambicji. Pewnego dnia spotyka człowieka o innym kolorze skóry, jeszcze bardziej obcego niż on sam - Obcego z definicji. Film buduje portret nie tylko głównego bohatera, ale też współczesnego społeczeństwa, które zwykle wskazuje palcem wszelką inność, odmienność. Co tak naprawdę oznacza spotkanie z Obcym? To pytanie warto zadać tak w wymiarze jednostkowym, jak również w szerszym wymiarze społecznym szczególnie w czasach narastającego nacjonalizmu i ksenofobii w krajach takich jak Polska.

Reżyseria: Anna Sasnal, Wilhelm Sasnal

Scenariusz: Anna Sasnal, Wilhelm Sasnal

Obsada: Rafał Maćkowiak, Edet Bassey, Małgorzata Zawadzka

Zdjęcia: Wilhelm Sasnal

DRAMAT, prod. Polska, Szwajcaria, 2016r. 74 min.

 

12.12 Śmierć w Sarajewie

Najlepszy w Sarajewie Hotel Europa, 28 czerwca 2014 roku. Rocznica stulecia zamachu, który  doprowadził do I wojny światowej. Dziś również ktoś zginie. Głosy dyplomatów nawołujących do porozumienia między narodami nie dotrą do wszystkich. Nieopłacani od miesięcy pracownicy hotelu planują strajk. Czy uda im się osiągnąć cel? Czy oczekują tylko wypłaty zaległych wynagrodzeń? Jak bardzo Princip z Hotelu Europa podobny jest do Gawriło Principa sprzed stu lat?

Reżyseria: Danis Tanović

Scenariusz: Danis Tanović

Obsada: Snezana Markovic, Izudin Bajrović, Vedrana Seksan

Muzyka: Mirza Tahirovic

Zdjęcia: Erol Zubčević

DRAMAT, prod. Francja, Bośnia i Hercegowina, 2016 r. 85 min.

 

19.12 Belgica

Film opowiada historię dwóch braci: charyzmatycznego i wybuchowego Franka, męża, ojca i nieuleczalnego kobieciarza oraz jednookiego Jo, właściciela speluny o nazwie Belgica. Gdy Frankowi udaje się uczynić z baru modne miejsce dla miłośników dobrej muzyki, pięknych ludzi i rozpasanej rozrywki, bracia zostają partnerami w biznesie i pracują nad jego rozwojem. Belgica szybko się rozrasta i wydaje się, że bohaterowie odkryli perfekcyjny przepis na sukces. Do momentu, gdy odkryją, że prowadzenie biznesu na tę skalę to coś o wiele bardziej skomplikowanego niż im się wydawało, a ich wzajemna relacja i życie prywatne mocno na tym cierpi. Precyzyjnie skonstruowana, opowiadana w szybkim tempie historia pokazuje braci na upajającej drodze na szczyt i następujące po niej upadek i wypalenie.

Reżyseria: Felix Van Groeningen

Scenariusz: Felix Van Groeningen, Arne Sierens

Obsada: Stef Aerts, Tom Vermeir, Stefaan De Winter

Muzyka: Soulwax

Zdjęcia: Ruben Impens

Obyczajowy, prod. Belgia, 2016 r. 127 min

 

Zatrzymać

Maxime i Mélanie pochodzą z całkowicie normalnych i tzw. dobrych domów. Mają dopiero po piętnaście lat, ale nie mogą wytrzymać bez siebie ani minuty i planują wspólne życie. Maxime ma bardzo sprecyzowane plany: marzy mu się kariera zawodowego piłkarza, na co ma spore szanse. Pewnego dnia jego świat się rozsypie, kiedy Mélanie zajdzie w ciążę. Dla rodziców Maxime'a ważniejsze będzie to, co powiedzą sąsiedzi. Niespełnione marzenia oraz tęsknota za życiem zwykłego nastolatka również nie ułatwią podjęcia tej najtrudniejszej w życiu decyzji. Dramatyczna historia pary nastolatków, opowiedziana z męskiego punktu widzenia.

Reżyseria: Guillaume Senez

Scenariusz: Guillaume SenezDavid Lambert

Obsada: Kacey Mottet Klein, Galatéa Bellugi, Laetitia Dosch

Zdjęcia: Denis Jutzeler

DRAMAT, prod. Belgia, Francja, 2015r. 90 min

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione