Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 3
W tym miesiącu: 549
Wszystkich: 644
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACKiS zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

 

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w czerwcu 2014 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c CZERWIEC 2014 r.

2 czerwca Duże złe wilki

Tę bajkę napisała izraelska policja. Pewnym spokojnym miasteczkiem wstrząsa seria okrutnych morderstw. Podejrzenie pada na nieśmiałego nauczyciela, jednak ciężko znaleźć przeciw niemu wystarczające dowody. Jeden z policjantów decyduje się samemu wymierzyć sprawiedliwość. Jego plan nie jest skomplikowany... oko za oko, głowa za głowę, śmierć za śmierć. Nieoczekiwanie powstrzymuje go ojciec jednej z ofiar. Ogarnięty żądzą zemsty, ma własny plan. Nagle jednak przestaje być jasne, kto w tej sprawie jest mordercą, kto ofiarą, a kto mścicielem.

Reżyseria: Aharon Keshales, Navot Papushado

Scenariusz: Aharon Keshales, Navot Papushado

Obsada: Lior Ashkenazi, Rotem Keinan, Tzahi Grad

Muzyka: Haim Frank Ilfman

Zdjęcia: Giora Bejach

THRILLER, prod. Izrael,  2013, 110 min


9 czerwca Borgman

Camiel Borgman (Jan Bijvoet) - mężczyzna, którego tożsamości nie znamy - ucieka ze swojej dotychczasowej kryjówki (labiryntu podziemnych korytarzy w lesie) przed pogonią uzbrojonych mężczyzn. Schronienie znajduje w mieszczańskim domu na przedmieściach. Pojawienie się Borgmana spowoduje serię niepokojących i zagadkowych wydarzeń i odkryje prawdziwe oblicze zamożnej, przykładnej rodziny.

Reżyseria: Alex van Warmerdam

Scenariusz: Alex van Warmerdam

Obsada:  Jan Bijvoet ,  Hadewych Minis, Jeroen Perceval

Muzyka: Vincent van Warmerdam

Zdjęcia: Tom Erisman

Dramat, prod. Belgia, 2013, 113 min

16 czerwca Lekcje harmonii

W trakcie badania lekarskiego 13-letni Aslan zostaje upokorzony przed swoimi kolegami. Incydent uruchamia ukryte zaburzenie osobowości. Gnębiony poczuciem niższości ma obsesję czystości i dążenia do perfekcji, a także kontrolowania wszystkiego wokół. Powoduje to coraz trudniejsze sytuacje, jako że chłopiec mieszka z babcią w kazachskiej wiosce. Jednym z jego prześladowców jest Bolat, wymuszający haracz od młodszych dzieci. Reżyser rysuje obraz zderzenia jednostki i mechanizmów marginalizacji i przemocy, opowiadając historię chłopca, który ma odwagę stawić im opór, choć może to doprowadzić do jego zguby.

Reżyseria: Emir Baigazin

Scenariusz: Emir Baigazin

Obsada: Timur Aidarbekov, Aslan Anarbayev, Mukhtar Andassov

Zdjęcia: Aziz Zhambakiyev

Dramat, prod. Francja, 2013, 120 min

 

23 czerwca Wkręceni

Franczesko, Fikoł i Szyja znają się od lat, razem pracują i razem spędzają wolny czas. Kiedy tracą pracę w lokalnej fabryce, postanawiają spędzić szalony weekend w stolicy. Jednak prawdziwa przygoda ma się dopiero zacząć, gdy - podczas przymusowego postoju w urokliwych okolicach Zarzecza - trzech kumpli zostaje omyłkowo wziętych za niemieckich inwestorów.

Reżyseria: Piotr Wereśniak

Scenariusz: Piotr Wereśniak

Obsada: Piotr Adamczyk, Bartek Opania, Paweł Domagała

Muzyka: Bartosz Chajdecki

Zdjęcia: Maciej Majchrzak

Komedia, prod. Polska, 2014, 90 min

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione