Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 7
W tym miesiącu: 305
Wszystkich: 1112
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACKiS zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

 

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w październiku 2015 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c PAŹDZIERNIK 2015 r.

5.10 FENIKS

Nelly Lenz, żydowska śpiewaczka, wychodzi cało z obozu koncentracyjnego w Auschwitz, ale jest oszpecona i poważnie ranna. Wraz z wierną przyjaciółką, Lene, wraca do tego, co pozostało z Berlina. Ma tylko jeden cel: odnaleźć w ruinach miasta swego męża, muzyka. Chce się dowiedzieć czy nadal ją kocha i czy to on wydał ją nazistom, jak twierdzi Lene. Gdy jednak go odnajduje, mąż jej nie rozpoznaje. A co gorsza, prosi ją aby udawała… Nelly. Wszystko po to, żeby mógł objąć jej spadek.

Reżyseria: Christian Petzold

Scenariusz: Christian Petzold

Obsada: Nina Hoss, Ronald Zehrfeld, Nina Kunzendorf

Muzyka: Stefan Will

Zdjęcia: Hans Fromm

DRAMAT, prod. Niemcy, 2014r, 98 min.

 

12.10 DUMNI I WŚCIEKLI

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym! Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie?

Reżyseria: Matthew Warchus

Scenariusz: Stephen Beresford

Obsada: Bill Nighy, Imelda Staunton, Dominic West

Muzyka: Christopher Nightingale

Zdjęcia: Tat Radcliffe

KOMEDIA, prod. Francja, 2014r, 120 min

 

19.10 SAMBA

Samba i Alice pochodzą z dwóch różnych światów. On pracuje na zmywaku w paryskim hotelu, ona jest woluntariuszką, która po latach pracy w korporacji postanowiła przewartościować swoje życie i pomagać ludziom. Gdy wskutek biurokratycznej pomyłki Samba trafia do aresztu, jego sen o lepszym życiu pryska, a co więcej grozi mu przymusowa deportacja z Francji. Alice postanawia mu pomóc za wszelką cenę, ale żeby to zrobić będzie musiała nie tylko przekroczyć granice prawa, ale też odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie przebiega granica między zaangażowaniem i poczuciem misji, a głębokim uczuciem…

Reżyseria: Olivier NakacheEric Toledano

Scenariusz: Olivier NakacheEric Toledano

Obsada: Omar Sy, Charlotte Gainsbourg, Tahar Rahim

Muzyka: Ludovico Einaudi

Zdjęcia: Stéphane Fontaine

Komedia, prod. Francja, 2014r. 120 min.

 

26 .10 KLAUNI

W branży klaunów nie ma lekko! Wiedzą o tym Oskar, Max i Victor, którzy niegdyś, jeszcze w czasach komunizmu, byli u szczytu popularności. Ich błazeństwa bawiły młodych i sporo starszych, a poczucie humoru trafiało do większej części widowni. Tak im się przynajmniej wydawało. Niestety, ich kariera załamała się w wyniku idiotycznej kłótni. Panowie unieśli się dumą i odwrócili od siebie, zaprzepaszczając szansę na dalszy rozwój. Przez trzydzieści lat, które minęły od tego wydarzenia, zdążył nawet upaść komunizm, ale ich konflikt wciąż trzyma się mocno. Ale kiedy, już w wolnych Czechach, ich ścieżki życiowe ponownie się przeplatają, mężczyźni zaczynają przypominać sobie, jak wyglądało ich życie w okresie prosperity.

Reżyseria: Viktor Tauš

Scenariusz: Petr Jarchovský

Obsada:Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Didier Flamand

Muzyka: Petr Ostrouchov

Zdjęcia: Milan Chadima

Obyczajowy, prod. Czechy, 2013 r., 120 min.

 

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione