Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 26
W tym miesiącu: 852
Wszystkich: 1317
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACK zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń epidemicznych, DKF Rumcajs zawiesza działalność w listopadzie.

Karnety kwartalne zachowają ważność na grudzień 2020 i styczeń 2021 (w przypadku wydłużenia obostrzeń na kolejne miesiące).

 

 

DKF RUMCAJS REPERTUAR LISTOPAD 2020

Seanse odbywają się niezmiennie w każdy poniedziałek o godzinie 18.00 w Klubie Politechnik.

Walne Zgromadzenie członków DKF Rumcajs 03 grudnia 2018r. przyjęło nowe ceny biletów i karnetów.

Dla członków Rumcajsa są to: 10 zł za bilet jednorazowy, 30 zł za karnet miesięczny i 80 zł za karnet kwartalny. Składka członkowska 10 zł na rok. Członkiem DKF może zostać osoba pełnoletnia, jeśli zobowiąże się do przestrzegania zasad funkcjonowania i Statutu DKF.

Dla osób niebędących członkami DKF Rumcajs ceny odpowiednio: 14 zł, 50 zł i 120 zł.

Sprzedaż biletów i wpłaty składek w Klubie Politechnik. Dla pracowników Politechniki Częstochowskiej bilety i karnety dostępne w Dziale Socjalnym Politechniki.

 

DKF "Rumcajs"

LISTOPAD 2020

9.11 Matthias i Maxime

Maxime właśnie wybiera się na dwa lata do Australii. Chce pozostawić za sobą nie tyle Kanadę, co pracę w barze, uczuciowe niespełnienie i nieustanne kłótnie z matką, którą musi się zajmować. Kilka ostatnich tygodni przed wyjazdem spędza z paczką starych przyjaciół: piją piwo, palą papierosy, grają w kalambury, obrażają się i godzą. Dla nieśmiałego Maxime'a, po którego twarzy, niczym łza, spływa czerwone znamię, kumple stanowią namiastkę kochającej i akceptującej rodziny. Jednym z najbliższych przyjaciół chłopaka jest Matthias, początkujący prawnik zmierzający wprost do kariery i ślubu. Sprecyzowane plany obu chłopaków pokrzyżuje jednak pewna impreza, podczas której zagrają w studenckim filmie, w scenie pocałunku. Spotkają się w niej, ubrane w almodovarowskie błękit i czerwień, tłumione latami uczucia i nieoczekiwanie odkryte pożądanie. Czy bohaterowie odważą się z nimi skonfrontować?

Reżyseria: Xavier Dolan

Scenariusz: Xavier Dolan

Obsada: Gabriel D'Almeida Freitas, Xavier Dolan, Pier-Luc Funk

DRAMAT, prod. KANADA, 2019r., 119 min.

 

16.11 Oficer i szpieg

Film opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na Wyspę Diabelską u wybrzeży Gujany Francuskiej. Nowy szef wywiadu – Georges Picquart - wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu oficerowi zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym, Picquart postanowi ujawnić prawdę za wszelką cenę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii.

Reżyseria: Roman Polański

Scenariusz: Robert Harris / Roman Polański

Obsada: Jean Dujardin, Louis Garrel, Emmanuelle Seigner

DRAMAT HISTORYCZNY, prod. Francja/Włochy, 2019r., 126 min.

 

23.11 Tylko zwierzęta nie błądzą

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko we Francji. Każda z postaci ma coś na sumieniu i nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli. Poświęcone poszczególnym bohaterom rozdziały filmu obrazują nie tylko różne punkty widzenia na temat samego zaginięcia Evelyn, ale stopniowo odkrywają też zależności między nimi. Kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować.

Reżyseria: Dominik Moll

Scenariusz: Gilles Marchand, Dominik Moll

Obsada: Denis Ménochet, Laure Calamy, Damien Bonnard

THRILLER, prod. Francja, Niemcy. 2019r., 117min.

 

30.11 Numer 32

Madryt rok 1976. Rodzina Olmedo wprowadza się do wymarzonego domu pod numerem 32. Budynek jest piękny lecz członkowie rodziny nie wiedzą najważniejszej rzeczy: w domu, który kupili nie będą sami... Tajemnicza istota zamieszkująca dom nie życzy sobie towarzystwa i szybko zmieni życie rodziny w niekończący się koszmar. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach.

Reżyseria: Albert Pintó

Scenariusz: Ramón Campos, Gema R. Neira

Obsada: Begoña Vargas, Iván Marcos, Bea Segura

HORROR, prod. Hiszpania, 2020r., 104 min.

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione