Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 41
W tym miesiącu: 1425
Wszystkich: 1578
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACK zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

DKF RUMCAJS REPERTUAR WRZESIEŃ 2020

Seanse odbywają się niezmiennie w każdy poniedziałek o godzinie 18.00 w Klubie Politechnik.

Walne Zgromadzenie członków DKF Rumcajs 03 grudnia 2018r. przyjęło nowe ceny biletów i karnetów.

Dla członków Rumcajsa są to: 10 zł za bilet jednorazowy, 30 zł za karnet miesięczny i 80 zł za karnet kwartalny. Składka członkowska 10 zł na rok. Członkiem DKF może zostać osoba pełnoletnia, jeśli zobowiąże się do przestrzegania zasad funkcjonowania i Statutu DKF.

Dla osób niebędących członkami DKF Rumcajs ceny odpowiednio: 14 zł, 50 zł i 120 zł.

Sprzedaż biletów i wpłaty składek w Klubie Politechnik. Dla pracowników Politechniki Częstochowskiej bilety i karnety dostępne w Dziale Socjalnym Politechniki.

DKF "Rumcajs" wznawia działalność!
Wejście na dwa wrześniowe seanse dla posiadaczy karnetów kwartalnych "styczeń-marzec 2020" i karnetów miesięcznych "marzec 2020" za ich okazaniem.  Dla pozostałych osób bilety w cenie (dla członków Rumcajsa), 14 zł (dla osób niebędących członkami DKF Rumcajs).21.09.2020 "Najgorsze wiersze świata"
Reżyseria: Gábor Reisz
Scenariusz: Gábor Reisz
Obsada: Gábor Reisz, Katica Nagy, Zsolt Kovács
DRAMAT/KOMEDIA, prod. Węgry, 2018 r., 90 min.
Życie 33-letniego Tamása w jednej chwili staje na głowie. Rzuca go dziewczyna, w efekcie czego zdesperowany mężczyzna postanawia zamienić Paryż na rodzinny Budapeszt.

28.09.2020 "Interior"
Reżyseria: Marek Lechki
Scenariusz: Marek Lechki
Obsada: Magdalena Popławska, Piotr Żurawski
OBYCZAJOWY, prod. Polska, 2019 r., 87 min.
Magda i Maciek. Dwoje trzydziestokilkulatków szukających swojego miejsca na świecie. Ona, pewna siebie kobieta, stawiająca zawodowy sukces ponad rodzinę. On, uwięziony w szponach kapitalizmu, uciekinier, który wywraca swoje życie do góry nogami. Dwoje nieznajomych, których pozornie różni wszystko. Łączy ich jednak miejsce, w którym przyszło im żyć. To Polska – dla jednych kraj wielkich możliwości, dla innych ojczyzna zatracenia. Pewnego dnia ich losy skrzyżują się i sprawią, że nic nie będzie dla nich już takie samo.

 

5.10 Kłamstewko

Rodzina decyduje się ukryć przed ukochaną babcią złe wieści o jej stanie zdrowia i odwiedzić ją tłumnie pod naprędce skleconym pretekstem: hucznym weselem kuzyna.

Reżyseria: Lulu Wang

Scenariusz: Lulu Wang

Obsada: Awkwafina, Tzi Ma, Diana Lin

Komediodramat, prod. Chiny/USA, 2019r., 98 min.

 

12.10 Powitanie słońca

Tuż po czterdziestce życie Stephane’a Haskella, utalentowanego fotoreportera i dokumentalisty, stanęło na głowie. Mężczyzna, u którego zdiagnozowano ciężką chorobę, został sparaliżowany. Tam, gdzie lekarze bezradnie rozkładali ręce, a tradycyjna medycyna nie dawała wielkich nadziei na powrót do zdrowia, szansa niespodziewanie pojawiła się za sprawą… jogi.

Reżyseria: Stéphane Haskell

Scenariusz: Stéphane Haskell

Obsada: Corine Biria, Stéphane Haskell, Raphaël Personnaz

DOKUMENTALNY, prod. Francja, 2019r., 85 min.

 

 

19.10 Nędznicy

Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji.

Reżyseria: Ladj Ly

Scenariusz: Ladj Ly

Obsada: Damien Bonnard, Alexis Manenti, Djibril Zonga

DRAMAT, prod. Francja, 2019r., 102 min.

 

 

26.10 Obrazy bez autora

Historia oparta na biografii malarza Kurta Barnerta. Mały Kurt jest bardzo przywiązany do swojej młodej i niezwykłej ciotki Elisabeth. Jej choroba i jej los wywrą duży wpływ na jego późniejsze, powojenne życie. Jako młody malarz Kurt zakochuje się w pięknej Ellie. Okazuje się, że jej rodzina skrywa pewną mroczną tajemnicę, związaną z losami głównego bohatera.

Reżyseria: Florian Henckel von Donnersmarck

Scenariusz: Florian Henckel von Donnersmarck

Obsada: Tom Schilling, Sebastian Koch, Paula Beer

DRAMAT, prod. Niemcy, Włochy, 2018r., 188 min.

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione