Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 9
W tym miesiącu: 1004
Wszystkich: 1073
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACKiS zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w maju 2017 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c MAJ 2017 r.


8.05  - Paterson

Paterson jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę, która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

 

Reżyseria: Jim Jarmusch

Scenariusz: Jim Jarmusch

Obsada: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Barry Shabaka Henley

Muzyka: Jim Jarmusch, Carter Logan

Zdjęcia: Frederick Elmes

OBYCZAJOWY, prod. Francja, USA, 2016r., 113 min.

 

15.05 – Fukushima, moja miłość

Młoda Niemka, Marie, wyjeżdża do Japonii, aby uciec przed problemami. Przyłącza się do organizacji Clowns4Help, która stara się wnieść trochę radości do życia mieszkańców Fukushimy, dotkniętej trzęsieniem ziemi, tsunami i awarią elektrowni jądrowej w 2011 roku.     Marie trafia do schroniska, gdzie mieszkają głównie starsi ludzie. Wkrótce przekonuje się jednak, że nie nadaje się do tej pracy. Już zbiera się do wyjazdu, gdy na jej drodze staje Satomi, jedna z mieszkanek schroniska, która uparła się wrócić do zrujnowanego domu w dawnej "strefie zero".

 

Reżyseria: Doris Dörrie

Scenariusz: Doris Dörrie

Obsada: Rosalie Thomass, Kaori Momoi, Nami Kamata

Muzyka: Ulrike Haage

Zdjęcia: Hanno Lentz

DRAMAT, prod. Niemcy, 2016r., 104 min.

 

22.05 Wściekły Nick

Nick  jest twardym policjantem, który stracił żonę z rąk tureckiej mafii. Jego porywcza rusza do Stambułu, aby pomścić śmierć matki. Plan dziewczyny nie wypala i trafia w ręce nieobliczalnych gangsterów, którzy zajmują się wywozem młodych kobiet do nielegalnej kliniki transplantacji organów w Moskwie. Na miejscu ma zostać poddana drastycznej operacji wykonanej przez bezwzględnego lekarza znanego jako "The Sandman". Na wieść o zniknięciu córki, pełen furii Nick rusza na ratunek.

 

Reżyseria: Christian Alvart

Scenariusz: Christoph Darnstädt

Obsada:Til Schweiger, Fahri Yardim, Luna Schweiger

Muzyka: Martin Todsharow

Zdjęcia: Christof Wahl

THRILLER, prod. Niemcy, 2016 r., 140 min.

 

 

29.05 – Dalida. Skazana na miłość

Artystka wszechstronna, Miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko, czego dotknęła na scenie, stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości - zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna femme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

 

Reżyseria: Lisa Azuelos

Scenariusz: Lisa Azuelos

Obsada: Sveva Alviti, Riccardo Scamarcio, Jean-Paul Rouve

Muzyka: Jean-Claude Petit

Zdjęcia: Antoine Sanier

Biograficzny, prod. Francja, 2016r., 124 min.

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione