Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 23
W tym miesiącu: 879
Wszystkich: 1337
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACKiS zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

 

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w październiku 2014 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c PAŹDZIERNIK 2014 r.

 

 

6.10 Kertu - miłość jest ślepa

Tytułowa Kertu mieszka wraz z rodzicami w niewielkiej estońskiej wsi. Na pierwszy rzut oka widać, że nie pasuje do swojego otoczenia. Nie ma przyjaciół i z nikim nie rozmawia. Jej wycofanie i nieśmiałość spotykają się z drwiną mieszkańców i agresją ojca, który przypisuje jej chorobę psychiczną. Kertu pogłębia swoje nieprzystosowanie w lokalnej społeczności i wydaje się żyć we własnym świecie. Mimo 30 lat ma aparycję i delikatność dziecka, a rodzice traktują ją tak, jakby nigdy nie dorosła. Dziewczyna jest listonoszką i pewnego dnia doręcza kartkę pocztową chłopakowi, który wpadł jej w oko.

Reżyseria: Ilmar Raag

Scenariusz: Ilmar Raag

Obsada: Ursula Ratasepp, Mait Malmsten, Leila Saalik

Muzyka: Horret Kuus , Mari Pokinen

Zdjęcia: Kristjan-Jaak Nuudi

Melodramat, prod. Estonia, 2013, 97 min.

 

13.10 Jak ojciec i syn

Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko - w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają - obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach.

Reżyseria: Hirokazu Koreeda

Scenariusz: Hirokazu Koreeda

Obsada: Masaharu Fukuyama, Machiko Ono, Yoko Maki

Muzyka: Junichi Matsumoto , Takashi Mori

Zdjęcia: Mikiya Takimoto

Dramat, prod. Japonia, 2013, 120 min

 

20.10 Małe stłuczki

Dwie przyjaciółki zarabiają na życie, likwidując mieszkania po zmarłych niedawno osobach. Cześć sprzętów i bibelotów, które znajdują, sprzedają na pchlim targu. Kiedy spotykają Piotra, który pracuje w fabryce pudełek, rozpoczyna się między nimi dziwna gra.

Reżyseria: Aleksandra Gowin, Ireneusz Grzyb

Scenariusz: Ireneusz Grzyb

Obsada: Helena Sujecka, Agnieszka Pawełkiewicz, Szymon Czacki

Muzyka: Enchanted Hunters

Zdjęcia: Ita Zbroniec-Zajt

Obyczajowy, prod. Polska, 2014, 78 min

 

27.10 Omar

Omar jest palestyńskim piekarzem. Żeby spotkać się ze swoją ukochaną Nadją codziennie nielegalnie przekracza oddzielający ich mur. Pewnej nocy przyłapany staje przed trudną decyzją - albo walczy o wolność, wyruszając na wrogie wojska, bądź zostaje uznany za terrorystę. Postanawia trwać u boku przyjaciół z dzieciństwa. Wkrótce jednak osamotniony z zarzutem zabójstwa izraelskiego żołnierza, podejmuje ciężką i niebezpieczną pracę informatora, w nadziei na odzyskanie dawnego życia.

Reżyseria: Hany Abu-Assad

Scenariusz: Hany Abu-Assad

Obsada: Adam Bakri, Leem Lubany, Samer Bisharat

Zdjęcia: Ehab Assal

Dramat, prod. Palestyna, 2013, 96 min

 

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione