Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 10
W tym miesiącu: 553
Wszystkich: 841
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACKiS zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w czerwcu 2017 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c CZERWIEC 2017 r.


5 czerwca – PRAKTYKANT

Młody Aiman znajduje zatrudnienie w malezyjskim więzieniu o zaostrzonym rygorze. Zaangażowanie i sumienność 28-latka zwracają uwagę Rahima, więziennego kata w wieku przedemerytalnym. Kiedy asystent Rahima nagle rezygnuje z pracy, kat zwraca się do Aimana z propozycją objęcia stanowiska. Sprawy się komplikują, gdy wychodzi na jaw, że obu mężczyzn łączy mroczna tajemnica z przeszłości...

Reżyseria: Boo Junfeng

Scenariusz: Boo Junfeng

Obsada: Firdaus Rahman, Wan Hanafi Su, Mastura Ahmad

Muzyka: Alexander Zekke

Zdjęcia: Benoît Soler

DRAMAT, prod. Francja, Hongkong, 2016 r., 115 min.


12 czerwca – W SIECI

Nam Chul-Woo jest ubogim rybakiem wiodącym proste, ale szczęśliwe życie u boku żony i córki na północnym brzegu rzeki, która dzieli obie Koree. Codziennie łowi ryby w pobliżu newralgicznego punktu i straż graniczna zna go już na tyle dobrze, by ufać, że nie przekroczy niewidzialnej granicy na wodzie. Pewnego dnia jednak sieć poławiacza wplątuje się w silnik łodzi i Nam nie może nic zrobić, by powstrzymać dryfowanie łajby na południe. Po dotarciu do brzegu, zostaje natychmiast zatrzymany przez południowokoreańskich żołnierzy.

Reżyseria: Ki-duk Kim

Scenariusz: Seung-tae Ki

Obsada: Seung-bum Ryoo, Won-geun Lee, Young-min Kim

Zdjecia: Kim Ki-duk

Muzyka: Park Young-min

DRAMAT, prod. Korea Południowa, 2016 r., 116 min.


19 czerwca  - MATKA

Elsa mieszka w małym estońskim miasteczku, w którym wszyscy się znają. Opiekuje się synem Lauri, który leży w śpiączce po tajemniczym postrzeleniu. To nie jest łatwe zadanie, ale Elsa dba o syna jak należy. Męczące są natomiast niekończące się odwiedziny. Ponieważ Lauri pracował jako nauczyciel, odwiedzają go teraz kolejni uczniowie, nauczyciele, szef, przyjaciele, dziewczyna i wszyscy oni oprócz sprawdzenia co u chorego, opowiadają o swoich problemach. Miasteczko aż huczy od plotek na temat postrzelenia. Czy to możliwe, że tam gdzie wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich, może ujść uwadze coś, co wydarzyło się tuż pod ich nosem? Tragikomiczne spojrzenie na małomiasteczkową rzeczywistość, w której każdy stara się ugrać dla siebie jak najwięcej.

Reżyseria: Kadri Kõusaar

Scenariusz: Leana JalukseAl Wallcat

Obsada: Tiina Mälberg, Andres Tabun, Andres Noormets

Zdjęcia: Jean-Noël Mustonen

OBYCZAJOWY, prod. Estonia, 2016 r. 89 min.

 

PIEKŁO

Współczesny Wiedeń. Młoda kobieta jest świadkiem jednego z okrutnych rytualnych morderstw. Seryjny zabójca kobiet postanawia zlikwidować niewygodnego świadka i rusza za nią w pościg, zamieniając życie kobiety w piekło. Bohaterka jednak nie będzie jego kolejną ofiarą, silna i zdeterminowana, żądna zemsty, odwdzięcza się oprawcy tym samym.

Reżyseria: Stefan Ruzowitzky

Scenariusz: Martin Ambrosch

Obsada: Violetta Schurawlow, Tobias Moretti, Robert Palfrader

Muzyka: Marius Ruhland

Zdjęcia: Benedict Neuenfels

THRILLER, prod. Austria, 2017 r.,92 min.

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione