Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 68
W tym miesiącu: 1062
Wszystkich: 1911
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACK zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

OD KWIETNIA FILMY WYŚWIETLAMY Z NOWEGO PROJEKTORA!

 

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w październiku 2018 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c PAŹDZIERNIK 2018 r.

 

8.10 – Księgarnia z marzeniami

Florence Green (Emily Mortimer) szukając sposobu na życie, postanawia otworzyć księgarnię w sennym miasteczku u wybrzeży Anglii. Sprowadza dla mieszkańców dzieła światowej literatury, m. in. ''Lolitę'' Nabokowa oraz ''451 stopni Farenheita'' Bradbury'ego, i u niektórych wywołuje to oburzenie, a u lokalnych elit nawet protest – wszak książki mogą być niebezpieczne! Bardzo wpływowa dama (Patricia Clarkson) zrobi wiele, by zamknąć ten ''sklepik''. Florence jednak będzie konsekwentna. Tym bardziej, że zdobywa sympatię i wsparcie miejscowego miłośnika powieści (Bill Nighy).

Reżyseria: Isabel Coixet

Scenariusz: Isabel Coixet

Obsada: Emily Mortimer, Bill Nighy, Patricia Clarkson

Muzyka: Alfonso de Vilallonga

Zdjęcia: Jean-Claude Larrieu

DRAMAT, prod. Hiszpania, 2017r., 110 min.

 

15.10 – Paryż i dziewczyna

Pauli właśnie rozsypał się wieloletni związek. Nie ma kogo prosić o wsparcie, bo relacje z matką są bardziej niż luźne, a wyrozumiałość przyjaciół dawno się skończyła. Paula zaczyna nowy rozdział życia, zmagając się z własną skłonnością do autodestrukcji.

Reżyseria: Léonor Sérraille

Scenariusz: Léonor Sérraille

Obsada: Laetitia Dosch, Souleymane Seye Ndiaye, Léonie Simaga

Muzyka: Julie Roué

Zdjęcia: Émilie Noblet

DRAMAT, prod. Belgia, Francja, 2017r., 97 min.

 

22.10 – Obietnica poranka

Oparty na autobiograficznej powieści Romaina Gary'ego, film opowiada o wielkiej, wszechmogącej miłości macierzyńskiej, która buduje wokół dziecka iluzję wspaniałego świata. Dzięki tej niezwykłej i szalonej matce, życie głównego bohatera pełne jest zwrotów akcji, namiętności i tajemnic. A niesamowite przygody, jakich Romain doświadcza, pozwalają mu stać się jednym z czołowych powieściopisarzy XX wieku. Ale ta bezgraniczna macierzyńska miłość będzie również jego ciężarem przez całe życie.

Reżyseria: Eric Barbier

Scenariusz: Eric Barbier, Marie Eynard

Obsada: Pierre Niney, Charlotte Gainsbourg, Didier Bourdon

Muzyka: Renaud Barbier

Zdjęcia: Glynn Speeckaert

BIOGRAFICZNY, prod. Francja, 2017r., 121 min.

 

29.10 – W cieniu drzewa

Przedmieścia Reykjaviku, świeże powietrze, cisza, spokój i idealnie przycięte, zielone trawniki. Sielankowa atmosfera nie może trwać jednak wiecznie: na jednym z osiedli wybucha sąsiedzki konflikt! Kością niezgody jest należące do Baldvina i Ingi stare, wielkie drzewo, które rzuca cień na ogród Eybjorg i Konrada. Błahy problem urasta do absurdalnych rozmiarów, uprzejmym do tej pory sąsiadom puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Tajemniczy sprawca przekłuwa opony samochodu, a zwierzęta domowe zaczynają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. Konieczne staje się zainstalowanie kamer monitoringu. Pojawia się także plotka, że sąsiada widziano z piłą łańcuchową.

Reżyseria: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

Scenariusz: Huldar Breiðfjörð, Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

Obsada: Steinþór Hróar Steinþórsson, Edda Björgvinsdóttir, Sigurður Sigurjónsson

Muzyka: Daníel Bjarnason

Zdjęcia: Monika Lenczewska

KOMEDIA, prod. Dania, 2017r., 79 min.

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione