Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 21
W tym miesiącu: 525
Wszystkich: 1326
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACK zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w GRUDNIU 2017 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c GRUDZIEŃ 2017 r.


4.12 Fantastyczna kobieta

Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

 

Reżyseria: Sebastián Lelio

Scenariusz: Sebastián Lelio, Gonzalo Maza

Obsada: Daniela Vega, Francisco Reyes, Luis Gnecco

Muzyka: Matthew Herbert

Zdjęcia: Benjamín Echazarreta

DRAMAT, prod. Hiszpania, 2017r., 104 min.

 

11.12 - Zabójczy Jacques

Jacques mieszka w małym mieście, w którym po zamknięciu fabryki wszyscy mieszkańcy stracili pracę. Dziewczyna od niego odeszła, a długi rosną z dnia na dzień. Gdy już wydaje się, że gorzej być nie może, Jacques dostaje propozycje nie do odrzucenia od miejscowego bukmachera i mafioso. Ma zamordować mu żonę.

Reżyseria: Pascal Chaumeil

Scenariusz: Michel Blanc

Obsada: Romain Duris, Michel Blanc, Alice Belaïdi

Muzyka: Mathieu Lamboley

Zdjęcia: Manuel Dacosse

KOMEDIA, prod. Belgia, 2016r., 97 min.

 

Maudie

"Maudie" to wzruszająca opowieść oparta na życiu malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. Niesamowita historia o romansie pomiędzy samotnikiem, a kruchą, ale pełną energii kobietą , która pragnie niezależności, by móc z wielką pasją malować swoje wyjątkowe obrazy.

Reżyseria: Aisling Walsh

Scenariusz: Sherry White

Obsada: Sally Hawkins, Ethan Hawke, Kari Matchett

Muzyka: Michael Timmins

Zdjęcia: Guy Godfree

BIOGRAFICZNY, prod. Irlandia, Kanada, 2016r. 115 min.

 


18.12 Ana Mon amour

Toma i Ana poznają się na studiach. Zakochują się w sobie czując, że oboje są sobie potrzebni. Ana ma skomplikowaną historię rodzinną i cierpi na ataki paniki. Pochodzący z klasy średniej Toma jest równie zaszokowany, co zafascynowany lękami swojej dziewczyny. Wspiera ją, zabiera do kolejnych lekarzy. Jednocześnie obydwoje zaczynają izolować się od rodziny i przyjaciół. Słabość Any wydaje się dodawać siły Tomie. Gdy dziewczyna zachodzi w ciążę, rozpoczyna terapię, dzięki której zmieni się i stanie silniejsza. Ale wtedy świat Tomy zacznie się chwiać w posadach…

Reżyseria: Calin Peter Netzer

Scenariusz: Calin Peter Netzer, Cezar Paul Badescu

Obsada: Mircea Postelnicu, Diana Cavallioti, Carmen Tanase

Zdjęcia: Andrei Butică

DRAMAT, prod. Francja, Niemcy, 2017r. 125 min.

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione