Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 23
W tym miesiącu: 1101
Wszystkich: 2533
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACK zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

 

RADA DKF „RUMCAJS” zwołuje Walne Zgromadzenie członków Dyskusyjnego Klubu Filmowego w dniu 03 grudnia 2018 o godzinie 17.00 w Klubie Politechnik

Porządek zebrania:

Wybór prowadzącego

Informacja na temat dotychczasowej działalności Klubu

Wybory władz Klubu

Zmiany w Statucie

Sprawy finansowe

Dyskusja na temat planów i działalności programowej

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby szczególnie studentów i pracowników Politechniki Częstochowskiej i Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

 

 

OD KWIETNIA FILMY WYŚWIETLAMY Z NOWEGO PROJEKTORA!

 

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w grudniu 2018 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c GRUDZIEŃ 2018 r.

UWAGA ZMIANY W PROGRAMIE!!!

 

3.12 - Z perspektywy Paryża

Pełen oczekiwań Etienne przenosi się z Lyonu do Paryża, aby studiować reżyserię filmową na Sorbonie. Na studiach poznaje Jean-Noëla i Mathiasa, którzy podzielają jego pasję do kina. Wspólnie omawiają kanon filmowy, czytają teksty Flauberta i Pasoliniego, słuchają Bacha i Mahlera. Mathias zachowuje się jednak podejrzanie – czasami znika na całe tygodnie i nikt nie wie, gdzie się wtedy podziewa. Etienne jest tym szczególnie zaniepokojony, kiedy odkrywa, że przyjaciel dzieli swój sekret z Annabelle, młodą kobietą, która mieszka razem z Etienne’em i w której bohater jest potajemnie zakochany.

Reżyseria: Jean-Paul Civeyrac

Scenariusz: Jean-Paul Civeyrac

Obsada: Andranic Manet, Diane Rouxel, Jenna Thiam

Zdjęcia: Pierre-Hubert Martin

DRAMAT, prod. Francja, 2018r., 137 min.

 

10.12 - Świąteczne przeboje

W domu Katrine i Madsa trwają przygotowania do dorocznej, rodzinnej Wigilii. Podczas tego święta przy ich stole znajduje się miejsce dla wszystkich. Progi domu gospodarzy przekroczą rozwiedzeni rodzice, jej siostra Barbara (pastor) z pretensjonalnym mężem i niesfornym synem, najmłodsza siostra i jej nowy mąż z uroczą, podekscytowaną pierwszym śniegiem córką. Atmosfera powoli gęstnieje. Świąteczny nastrój może tego nie przetrwać. Jest to komedia, której humor uwydatnia się w zdolnościach rodziny do wydobywania się z najgorszych tarapatów i odnajdywania w sobie sporych pokładów czułości i lojalności.

 

Reżyseria: Paprika Steen

Scenariusz: Jakob Weiß

Obsada: Paprika Steen, Sofie Gråbøl, Lars Brygmann

Muzyka: Jeppe Kaas

Zdjęcia: Per Arnesen

KOMEDIODRAMAT, prod. Dania, 2018r., 105 min.

 

17.12 - Dogman

Mieszkańcy włoskiego miasteczka wiedzą, że Marcello, miejscowy psi fryzjer, nie skrzywdziłby nawet muchy. Niepozorny, ale lubiany przez wszystkich, dzieli swój czas między pracę, wychowywanie córki i okazjonalny handel kokainą. Z powodzeniem unika kłopotów, przynajmniej dopóki nie pojawia się Simone – trzęsący całą okolicą, wiecznie naćpany osiłek. Kiedy po raz kolejny bezwzględnie wykorzysta naiwność Marcella, psi fryzjer będzie musiał się odgryźć.

Reżyseria: Matteo Garrone

Scenariusz: Ugo Chiti, Matteo Garrone

Obsada: Marcello Fonte, Edoardo Pesce, Nunzia Schiano

Muzyka: Michele Braga

Zdjęcia: Nicolai Brüel

DRAMAT, prod. Francja, Włochy, 2018r., 102 min.

 

+ po porojekcji filmu "Dogman" Jesień we Francji

Abbas Mahadjir pracuje jako nauczyciel w szkole średniej w Republice Środkowoafrykańskiej. Ponieważ jednak jego kraj jest rozdarty wojną, w poszukiwaniu spokoju i bezpieczeństwa Abbas wraz z dwójką dzieci opuszcza Afrykę. Rodzina przenosi się do Francji. Tam mężczyzna poznaje pewną Francuzkę, która zakochuje się w nim i oferuje Abbasowi oraz jego dzieciom dach nad głową. Chociaż wszystko zaczyna się układać, para będzie musiała stawić czoła wielu przeciwnościom losu...

Reżyseria: Mahamat-Saleh Haroun

Scenariusz: Mahamat-Saleh Haroun

Obsada: Eriq Ebouaney, Sandrine Bonnaire, Aalayna Lys

Muzyka: Wasis Diop

Zdjęcia: Mathieu Giombini

OBYCZAJOWY, prod. Francja, 2017r., 100 min.

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione