Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 86
W tym miesiącu: 1617
Wszystkich: 2194
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACK zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

DKF RUMCAJS REPERTUAR PAŹDZIERNIK

Seanse odbywają się niezmiennie w każdy poniedziałek o godzinie 18.00 w Klubie Politechnik.

Walne Zgromadzenie członków DKF Rumcajs 03 grudnia 2018r. przyjęło nowe ceny biletów i karnetów.

Dla członków Rumcajsa są to: 10 zł za bilet jednorazowy, 30 zł za karnet miesięczny i 80 zł za karnet kwartalny. Składka członkowska 10 zł na rok. Członkiem DKF może zostać osoba pełnoletnia, jeśli zobowiąże się do przestrzegania zasad funkcjonowania i Statutu DKF.

Dla osób niebędących członkami DKF Rumcajs ceny odpowiednio: 14 zł, 50 zł i 120 zł.

Sprzedaż biletów i wpłaty składek w Klubie Politechnik. Dla pracowników Politechniki Częstochowskiej bilety i karnety dostępne w Dziale Socjalnym Politechniki.

7.10 Kobieta idzie na wojnę

Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem "Kobieta z Gór", niczym superbohaterka wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.

Reżyseria: Benedikt Erlingsson

Scenariusz: Benedikt Erlingsson, Ólafur Egilsson

Obsada: Halldóra Geirharðsdóttir, Jóhann Sigurðarson, David Thor Jonsson

Muzyka: Davíð Þór Jónsson

Zdjęcia: Bergsteinn Björgúlfsson

KOMEDIODRAMAT, prod. Islandia, Francja, 2018r., 101 min.

 

14.10 Yuli

Ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty, słynnego kubańskiego baletmistrza, z samym artystą w roli głównej. Jako dziecko Yuli (przydomek tancerza nadany mu przez ojca) nie wykazuje szczególnego zainteresowania ani edukacją, ani tańcem. Dyscyplina to coś od czego ucieka na rzecz emocjonujących przygód rozgrywających się na ulicach Hawany. Ojciec chłopca nie daje jednak za wygraną. Jest przekonany, że jego syn ma ogromny talent, więc zmusza go do udziału w zajęciach tanecznych. Powoli ta przykra powinność zamienia się w największą pasję Yulego i otwiera przez nim drzwi do najlepszych zespołów baletowych świata.

Reżyseria: Icíar Bollaín

Scenariusz: Paul Laverty

Obsada: Carlos Acosta, Santiago Alfonso, Keyvin Martínez

Muzyka: Alberto Iglesias

Zdjęcia: Alex Catalán

Biograficzny, prod. Hiszpania, Kuba, 2018r., 115 min.

 

21.10 Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy

"Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy". Te słowa, wypowiedziane przez marszałka Iona Antonescu w rumuńskiej Radzie Ministrów latem 1941 r., rozpoczęły czystki etniczne na froncie wschodnim. Fabuła koncentruje się wokół młodej reżyserki teatralnej Mariany Marin, która próbuje przeprowadzić rekonstrukcję zdobycia Odessy w 1941 r. przez rumuńską armię, co doprowadziło do zamordowania tysięcy Żydów. Ambitna i dociekliwa twórczyni spotyka się jednak z ostracyzmem ze strony własnych aktorów, a także z naciskami ze strony lokalnego urzędnika Movili.

Reżyseria: Radu Jude

Scenariusz: Radu Jude

Obsada: Ioana Iacob, Alex Bogdan, Alexandru Dabija

Zdjęcia: Marius Panduru

DRAMAT, prod. Czechy, Francja, 2018r., 140 min.

 

28.10 Opowieść o trzech siostrach

W górach środkowej Anatolii leży senna, urokliwa osada. Niegdyś działała tu kopalnia, ale obecnie panuje bieda. Dlatego owdowiały patriarcha posyła swoje córki do miasta, gdzie wykonują one zanikający już zawód belsame - przybranej siostry opiekującej się bogatszymi dziećmi. Dziewczyny są trzy: Reyhan (20 lat), Nurhan (16 lat) i Havva (13 lat). Każda jest zupełnie inna, z wielkiego świata przywożą różne opowieści. Każda zostaje też odesłana. Najmłodsza - gdy umiera powierzone jej dziecko, średnia ze względu na krnąbrność, najstarsza, by wyjść za mąż. Teraz, kiedy cała rodzina jest w komplecie, na jaw wychodzą tajone wcześniej sekrety i pragnienia. Na domiar złego w okolicy pojawiają się bandyci.

Reżyseria: Emin Alper

Scenariusz: Emin Alper

Obsada: Cemre Ebuzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir

Muzyka: Nikos Papaioannou, Giorgos Papaioannou

Zdjęcia: Emre Erkmen

DRAMAT, prod. Grecja, Holandia, 2019r., 108 min.

 

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione