Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 36
W tym miesiącu: 865
Wszystkich: 1158
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACKiS zapisz się na NewsletterDKF Rumcajs

DKF RUMCAJS zaprasza na spotkania filmowe w październiku 2017 roku. Projekcje odbywają się w Klubie POLITECHNIK w poniedziałki o godz. 18.00. Koszt karnetu miesięcznego - 32 zł, a kwartalnego 84 zł.

ZAPRASZAMY!

 

PROGRAM DKF na m-c PAŹDZIERNIK 2017 r.


9.10 – Powidoki

Bohaterem filmu „Powidoki” jest Władysław Strzemiński, artysta, który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To film o tym jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka.

Reżyseria: Andrzej Wajda

Scenariusz: Andrzej Mularczyk

Obsada: Bogusław Linda, Zofia Wichłacz, Bronisława Zamachowska

Muzyka: Andrzej Panufnik

Zdjęcia:Paweł Edelman

Biograficzny, prod.Polska, 2016r., 98 min.

 

16.10 – Agentka specjalnej troski

Bohaterem filmu jest dowódca elitarnej jednostki specjalnej RAID, który od czasu miłosnego zawodu staje się zatwardziałym wrogiem kobiet. Pech towarzyszy mu nie tylko w życiu prywatnym, ale również w pracy. Pewnego dnia otrzymuje zadanie, aby przygotować do egzaminów niezdarną policjantkę. Marzy ona o tym, aby zostać pierwszą kobietą w siłach specjalnych. Na jego nieszczęście nie może się jej szybko pozbyć, bo dziewczyna jest oczkiem w głowie swojego tatusia – Ministra Spraw Wewnętrznych.

Reżyseria: Dany Boon

Scenariusz: Dany Boon, Sarah Kaminsky

Obsada: Alice Pol, Dany Boon, Michel Blanc

Muzyka: Maxime Desprez

Zdjęcia: Denis Rouden

Komedia, prod. Belgia, 2016r, 105 min.

 

23.10 – Historia pewnego życia

Francja, rok 1819. Siedemnastoletnia Jeanne opuszcza klasztor, gdzie wychowywała się wraz z innymi młodymi arystokratkami, i powraca do rodzinnej posiadłości. Na miejscu okazuje się, że rodzice już zaplanowali córce ślub z wicehrabią Julianem de Lamare. Podczas pierwszego spotkania Jeanne jest oczarowana przystojnym wybrankiem o nienagannych manierach. Jednak już noc poślubna przynosi okrutne rozczarowanie. Julian brutalnie gwałci młodziutką żonę, po czym zasypia. W kolejnych latach małżeństwa nieszczęście Jeanne tylko się pogłębia...

Reżyseria: Stéphane Brizé

Scenariusz: Stéphane Brizé, Florence Vignon

Obsada: Judith Chemla, Jean-Pierre Darroussin, Yolande Moreau

Muzyka: Olivier Baumont

Zdjęcia: Antoine Héberlé

Dramat. prod. Francja, 2016r, 119 min.

 

30.10 – Kedi – sekretne życie kotów

Stambuł to miasto z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedyne w swoim rodzaju najprawdziwsze kocie imperium. Koty, mając w nim swoje wyjątkowe, zaszczytne miejsce, są nieodłączną częścią lokalnej społeczności. Żyją na styku dwóch światów – dzikiego i cywilizowanego: nie mają swoich właścicieli, ale każdego dnia towarzyszą mieszkańcom w chwilach smutku i radości. Bywają drapieżne, uparte, zdeterminowane, ale też wdzięczne, radosne i wierne. A tak naprawdę są najważniejszymi mieszkańcami Stambułu.

Reżyseria: Ceyda Torun

DOKUMENTALNY, prod. Turcja, USA, 2016r. 80 min.

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione