Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 23
W tym miesiącu: 999
Wszystkich: 2283
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACK zapisz się na NewsletterAkademickie Centrum Kultury

Witamy na stronie Akademickiego Centrum Kultury

Politechniki Częstochowskiej

Głównym zadaniem ACK jest krzewienie kultury zarówno w środowisku akademickim jak i wśród społeczeństwa Częstochowy.

Jednym z elementów działalności Akademickiego Centrum Kultury jest wynajem sal na różnego rodzaju imprezy. Wiąże się to z odpłatnym użyczeniem pomieszczeń, zapewnieniem obsługi, a także przygotowaniem poczęstunku.

Aktualności

15 grudnia godzina 17.00 Zapraszamy na występ Częstochowskiego Teatru Tańca pt. "Faraon" w reżyserii, choreografii i scenografii Włodzimierza Kucy.

Bilety dostępne w siedzibie CTT ul. Kilińskiego 32/34 w godz. 15.00-20.00, natomiast w dniu 15.12.19 od godz.15.00 w Klubie Politechnik

Dodano: 2019-11-18 12:51:00

18 listopada o godzinie 18.00 wszystkich studentów i pracowników Politechniki Częstochowskiej zainteresowanych uczestnictwem w kole tańca towarzyskiego zapraszamy na spotkanie organizacyjne. Zajęcia poprowadzi Włodzimierz Kuca, tancerz, dyplomowany nauczyciel tańca. Spotkanie w sali konferencyjnej Akademickiego Centrum Kultury.

Dodano: 2019-11-15 10:18:00

12 grudnia Kwiat Jabłoni - Koncert Specjalny!
Zespół w 6 osobowym składzie.
Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau'a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

Rodzeństwo Sienkiewiczów śpiewa o życiu chwilą, próbach cieszenia się tym, co mamy, o ucieczce od konsumpcjonizmu i świata przesyconego pogonią za sukcesem, skłaniają słuchaczy do namysłu i nie pozostawiają obojętnym. "Niemożliwe" to album głęboko poruszający zarówno słowami, jak i muzyką. Jeszcze zanim wydali debiutancką płytę osiągnęli spory sukces wyprzedając połowę koncertów podczas jesiennej trasy, a ich singiel "Dziś późno pójdę spać" został odtworzony ponad 8 milionów razy w serwisie YouTube.

12 grudnia, godzina: 19:00

Bilety w cenie 55zł dostępne w Klubie Politechnik

Dodano: 2019-07-10 11:09:00

14 grudnia Telewizja kłamie - całła prawda o kłamstwach telewizji w doborowej obsadzie. Tamara Arciuch jako Ania Lawendowska, Adam Fidusiewicz jako Krzysztof Wybisz, Bartek Kasprzykowski jako Maciej Dobor, Bartosz Opania jako ojciec Tadeusz. Na scenie pojawią się też Krzysztof Zniemiec, Tomasz Karmel i Marcin Prochop...i publiczność jako telewidz, który może wybrać jaką telewizję chce oglądać w spektaklu. A do wyboru jest TVP, TVN, Polsat i TV Trwam. Autor spektaklu, Michał Paszczyk z kabaretu Paranienormalni, gwarantuje, że popłaczecie się... ze śmiechu!!

14 grudnia

godzina 18.00

Bilety do kupienia: www.kupbilecik.pl

Dodano: 2019-07-09 10:13:00

21 grudnia Świąteczna Gala Śląska: Duo Fenix - Dwa Fyniki, Mariusz Kalaga, Duet Karo. Serdecznie zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert "Świąteczna Gala Śląska". Podczas koncertu w wykonaniu Najlepszych śląskich artystów, usłyszymy największe hity wraz z kolędami. Wystąpią: Duo Fenix - Dwa Fyniki Mariusz Kalaga Duet Karo

21 grudnia godzina 16.00

Więcej informacji jak i bilety do kupienia w Klubie Politechnik oraz na stronach www.ticketglobalart.pl, www.kupbilecik.pl. I pod numerem telefonu 730 034 106

Dodano: 2019-07-08 10:24:00

24 stycznia 2020 Jutuber to solowe wcielenie Piotra Krakowskiego - kompozytora, producenta muzycznego i multiinstrumentalisty, który po latach współpracy z różnymi wokalistami postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. W wyniku gorzkich obserwacji współczesnego świata i tęsknoty za gitarowym brzmieniem, artysta powołał Jutubera, w którym komponuje i produkuje muzykę oraz śpiewa. Jutuber w warstwie muzycznej łączy tłusty blues z funkiem, alt-rockiem i elektroniką, zaś w warstwie tekstowej bezpardonowo i nierzadko kąśliwie opisuje mechanizmy współczesnej popkultury oraz relacje społeczne.
Piotr Krakowski szerszej publice znany jest z projektów Milkshop (wygrana w opolskich Debiutach), "Krakowski:Pankracy Sessions" czy solowych dokonań jako trębacz. Charakterystyczne tematy muzyczne Piotra Krakowskiego ozdabiały wiele filmów, programów, spotów telewizyjnych i reklam. Współpracował z takimi tuzami jak Stanisław Sojka, Andrzej Grabowski, Borys Lankosz czy Andrzej Krzywy.

Jutuber wystąpi w składzie:

Piotr Krakowski – wokal, gitara, trąbka
Marek Gawęcki - bas

Bilety w cenie od 15 zł do 30 zł w zależności od miejsca na widowni do kupienia w Klubie Politechnik oraz na stronie www.kupbilecik.pl

Dodano: 2019-07-07 09:44:00
(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione