Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 40
W tym miesiącu: 1424
Wszystkich: 1577
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACK zapisz się na NewsletterTaniec

AKADEMICKIE CENTRUM KULTURY

zaprasza

 

studentów i pracowników Politechniki Częstochowskiej do  koła tańca towarzyskiego - zajęcia poprowadzi Włodzimierz Kuca, tancerz, dyplomowany nauczyciel tańca. Zajęcia w każdy poniedziałek o godzinie 18.00 Klubie Politechnik od listopada 2019.

 

 

 

Włodzimierz Kuca - Tancerz, dyplomowany nauczyciel tańca, choreograf, sędzia freestyle oraz  założyciel Częstochowskiego Teatru Tańca.

Reżyser i autor choreografii takich spektakli jak: „Dworzec ZOO”, „Feniks”, Dracula”, „Co piszczy w trawie”, „Apokalipsa”, „Edyp”,  „Promocja” oraz „Dzwonnik”.

Przez wiele lat wraz z małżonką Beatą Sobczak-Kuca był uczestnikiem wielu turniejów w kraju i zagranicą, Mistrzostw Polski oraz turniejów Grand Prix Zawodowych Par Tanecznych.

Uczestnik zjazdów, szkoleń, seminariów tanecznych prowadzonych przez wybitnych choreografów z Polski i zagranicy.

Członek Polskiego Towarzystwa Tanecznego, w którym w roku 2008 pełnił funkcję  V-ce Prezesa PTT Okręgu Freestyle. Jako tancerz zrzeszony był w Polskim Zawodowym Stowarzyszeniu Tanecznym.

Organizator  imprez tanecznych, takich jak: Ogólnopolski Akademicki Turniej Tańca Towarzyskiego, Grand Prix Zawodowych Par Tanecznych (rejestrowany przez I Program TVP), Mistrzostwa Polski Show Dance, Krajowe Mistrzostwa Polski Internationale Dance Organization Hip -Hop, Electric Boogie i Break Dance – eliminacji do Mistrzostw Europy i Świata. Podczas w/w imprez wystąpili najlepsi w Polsce tancerze różnych stylów i kategorii tanecznych.

Twórca prezentacji tanecznych dla zawodniczek fitness, w tym m.in. dla Mistrzyni Polski, Europy i Wice Mistrzyni Świata w Fitness: Elżbiety Boreckiej-Brzózki,  a także  choreografii  do wydarzeń kulturalnych i ruchu scenicznego do przedstawień teatralnych.

W latach 1995-2002 pracował jako instruktor tańca  w Miejskim domu Kultury w Lublińcu prowadząc zespoły taneczne w zakresie tańca towarzyskiego i nowoczesnego.

Współpracuje z Teatrem Dramatycznym im. A. Mickiewicza w Częstochowie, Ośrodkiem Promocji kultury GAUDE MATER oraz innymi instytucjami kulturalnymi z terenu Naszego Miasta i poza jego granicami. Prowadzi konsultacje w zakresie tańca dla zespołów i szkól tanecznych w wielu Polskich miastach.

W roku 2008 nawiązał współpracę z wybitnym twórcą teatralnym  Leszkiem Mądzikiem,  założycielem i reżyserem Sceny Plastycznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W wyniku tego tworzył oprawę choreograficzną do przedstawienia „Tygiel”, zaprezentowanego podczas ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej "Gaude Mater" w Częstochowie.

Obecnie W. Kuca odpowiada za reżyserię oraz choreografię wszystkich wystawianych przez teatr spektakli. Ponadto wraz z B. Sobczak - Kuca przygotowuje najmłodszych adeptów Teatru Tańca, tj. grupy tanecznej „Perfekt”.

Swoją pracą aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Częstochowy prezentując swoje choreografie podczas  imprez i uroczystości Naszego Miasta.

 

Najważniejsze osiągnięcia:

l  Tytuł „Wydarzenie Roku 2001” dla Teatru Tańca za spektakl „Dworzec ZOO” w plebiscycie Gazety Wyborczej.

l  Tytuł „Twórca Roku 2001” dla W. Kucy za spektakl „Dworzec ZOO” w plebiscycie Gazety Wyborczej.

l  V miejsce dla grupy „Perfekt” w Krajowych Mistrzostwach Polski IDO Hip-Hop, Electric Boogie i Breack Dance i zakwalifikowanie się do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy i Świata – 2008r.

l  Tytuł Mistrza Polski w kat. Electric Boogi dla Filipa Kowala podczas Mistrzostw Polski w2009r.

l  Wyróżnienie dla Teatru Tańca podczas XXXVII Tyskich Spotkań Teatralnych za pracę zespołową w spektaklu "Promocja” - 2010r.

l  Nagroda specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego dla W. Kucy w 2009r.

l  Nagroda Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury za rok 2010 w kategorii tańca dla        W. Kucy

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione