Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 25
W tym miesiącu: 488
Wszystkich: 1459
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACK zapisz się na NewsletterTeatr Tańca Politechniki Częstochowskiej

Teatr Tańca Politechniki Częstochowskiej W 2000 roku powstał jako kolejna komórka kulturalnej działalności studenckiej. Założony i prowadzony przez choreografa Włodzimierza Kuca już za swoją pierwszą premierę „Dworzec Zoo”, która odbyła 25 maja 2001 roku, został wyróżniony nagrodą w plebiscycie Gazety Wyborczej jako Kulturalne Wydarzenie Roku, a jego reżyser Włodzimierz Kuca został Twórcą Roku. Dzięki profilaktycznemu charakterowi swoich spektakli: pierwszy antynarkotykowy, drugi pt. „Feniks” przeciwdziałający alkoholizmowi, Teatr skupiał na widowni wiele młodych ludzi ze szkół średnich, którzy byli zafascynowani tym, co oglądają. Kolejna premiera pt.: ”Drakula”, odbyła się 28 listopada 2003 roku okazała się wielkim hitem, do końca stycznia 2004 roku obejrzało spektakl 3 tys. widzów, którzy bez względu na wiek oklaskiwali tancerzy i nagradzali owacjami na stojąco. Za choreografię i reżyserię spektaklu „Dracula” Włodzimierz Kuca został ponownie nominowany do nagrody Gazety Wyborczej „Twórca roku 2003”.Kolejne przedsięwzięcie, tym razem pod hasłem „Studenci dzieciom” była bajka pt. „Co w trawie piszczy„ prapremiera odbyła się w grudniu 2005. Kolejny spektakl to „Apokalipsa”, dwuaktowe przedstawienie nawiązujące do starego i nowego testamentu.  Podobnie jak chór Teatr prezentuje swój dorobek artystyczny na wielu uczelnianych i pozauczelnianych imprezach. Teatr Tańca spektakl pt. „Dworzec Zoo” wystawił trzydzieści razy, oklaskiwany na stojąco, spektakl „Feniks” odniósł również nie małe sukcesy, ale dopiero premiera spektaklu „Dracula” pokazała prawdziwy kunszt taneczny studentów oraz choreograficzny Włodzimierza Kuca choreografa i reżysera Teatru Tańca. Spektakl wystawiany wielokrotnie zebrał bardzo pochlebne recenzje prasy, a jeszcze więcej pochwał od widzów, zdobył sobie stałych bywalców, którzy nie opuszczali żadnego spektaklu.

Z czystym sumieniem można powiedzieć, że Teatr Tańca był w pewnym sensie ulubieńcem prasy zarówno częstochowskiej jak i śląskiej. „Tak oto nagle i w miejscu zupełnie nieoczekiwanym, jakim jest uczelnia techniczna narodził się w Częstochowie teatr tańca”, pisała Gazeta Wyborcza 31 maja 2001 roku.

Fotografie

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione